Skip to content Skip to footer

Chanca piedra – tajemnicze zioła amazońskich szamanów w naszej aptece

Chanca piedra znaczy tyle, co „łamiący skały, kamienie”. Nazwa rośliny rosnącej w Ameryce Południowej na stokach Andów odzwierciedla jej właściwości lecznicze – od wieków w Amazonii chanca piedra skutecznie usuwa kamienie z nerek i wykorzystywana jest jako zioła na kamienie żółciowe. Dzięki naparom z chanca piedra tysiące ludzi na całym świecie uniknęło chirurgicznych operacji usuwania kamieni i może cieszyć się życiem bez bólu, który charakterystyczny jest dla wszystkich rodzajów kamicy.

Magia czy chemia – chanca piedra opinie naukowców i użytkowników

Dla wielu chnaca piedra to zioła magiczne. Inni, twardo stąpający po ziemi, sprawdzają skład chemiczny ziół. Okazuje się, że bogactwo składników, głównie hormonów roślinnych, jest tak potężne, że czyni z chanca piedra lek wyjątkowy. Każdy z kilkunastu ważnych składników rośliny jest skutecznym, aktywnym biologicznie czynnikiem wspomagającym odporność lub działającym leczniczo. Skumulowanie tych składników w jednym miejscu dało w rezultacie lek o wyjątkowo szerokim i niezwykle skutecznym spektrum działania. W przypadku chanca piedra opinie naukowe są jednakowo entuzjastyczne, jak opinie klientów sklepów zielarskich.

Ale jeśli ktoś jest przekonany o magicznych mocach zamkniętych w chanca piedra – to nie szkodzi, wręcz pomaga w procesie uzdrawiania.

O niezwykłości rośliny świadczy również jej biologia – chanca piedra obok Ameryki Południowej występuje również na części terytorium Azji. Takie naturalne rozmieszczenie gatunków jest wyjątkowo rzadkie. Stąd nie dziwi fakt, że napary z chanca piedra swoim pacjentom aplikują i amazońscy szamani i ajurwedyjscy uzdrawiacze w Azji.

Chanca piedra – zastosowanie

Zioła chanca piedra badane są przez naukowców w laboratoriach i klinikach na całym świecie. Każde nowe opracowania naukowe potwierdzają skuteczność rośliny w walce z poważnymi schorzeniami nękającymi współczesny świat. Chanca piedra to zioła na kamienie żółciowe, nerkowe, pęcherzowe. Skutecznie zwalczają bakterie, więc stosuje się je w stanach zapalnych. Łagodzą bóle menstruacyjne oraz wspomagają układ trawienny. Pomagają utrzymywać ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie oraz wspomagają leczenie cukrzycy. Nie bez znaczenia są kosmetyczne zastosowania chanca piedra – napar pity codziennie poprawia kondycję cery oraz całej skóry (w miejscach występowania zioła wykorzystywane są do leczenia dermatoz, które są bardzo charakterystyczne dla klimatów tropikalnych).

W przypadku, gdy stosujemy zioła na kamienie żółciowe, należy codziennie rano zaparzyć około 40 gr suszu w jednym litrze wody. Przecedzony napar podzielony na trzy porcje należy wypijać pół godziny przed posiłkiem. Jeśli chanca piedra zamierzamy stosować profilaktycznie – wystarczy jedna porcja naparu.

Gdzie i za ile można kupić lek?

W odniesieniu do chanca piedra cena jest zróżnicowana w zależności od kraju pochodzenia oraz formy leku. Najczęściej spotyka się susz lub proszek, równie często chanca piedra jest w wygodnych do aplikowania kapsułkach lub w postaci płynnego wyciągu z liści. Dla chcących wypróbować skuteczność leku poleca się małe opakowania suszu chanca piedra cena których jest w granicach możliwości większości klientów. Dla szczególnie wymagających sprowadza się towar najwyższej jakości pochodzący ze stanowisk naturalnych lub ekologicznych upraw prowadzonych na stokach andyjskich lub tybetańskich.