Skip to content Skip to footer

Co to jest zawiesie linowe?

Różnego rodzaju zawiesia są stosowane w budownictwie oraz innych sektorach gospodarczych. Zawiesie linowe złożone jest z jednego ścięgna, które ma różne końcówki.

Zastosowanie zawiesi linowych

Warto pamiętać o tym, że zawiesia linowe najczęściej stosowane są do podnoszenia, podtrzymywania, a także obwiązywania ciężkich ładunków. Dzięki mocniejszej budowie zawiesia linowego można być spokojnym o wytrzymałość nawet w przypadku przenoszenia bardzo ciężkich ładunków.

Zawiesie linowe najlepiej kupować od sprawdzonych dostawców. Najlepiej postawić na jakość takiego produktu. W parze z jakością zawiesi powinna iść także ich wytrzymałość. Dlatego najlepiej kupić zawiesie linowe najwyższej jakości.

Czym jest zawiesie linowe?

Na polskim rynku mamy bardzo szeroki wybór zawiesi linowych. Dzięki temu w ofercie są takie, które mogą wytrzymać obciążenie od 0,4 do 4 ton. Ponadto oferowane są zawiesia w standardzie jednocięgnowym typu F. Tego typu produkty zakończone są na obu końcach miękką pętlą.

Wiele firm oferuje zawiesia dostępne na zamówienie i mające nieco grubszą średnicę liny. Można także zamówić takie, które są wyposażone w mniej popularne końcówki. Tego typu zawiesie to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia ciężkich ładunków.

Do czego wykorzystuje się zawiesia linowe?

Zawiesie linowe przeważnie stosowane jest do podnoszenia i przenoszenia betonowych oraz stalowych elementów. Dzięki wysokiej wytrzymałości zawiesia powinny odnaleźć zastosowanie w branży przemysłowej oraz budowlanej. Zawiesie linowe nierzadko stosowane jest w różnych zakładach produkcyjnych czy rolnictwie.

Zawiesie tego typu najczęściej jest stosowane w pojazdach HDS. Ponadto często wykorzystywane jest przez żurawie samojezdne oraz żurawie wężowe. Na rynku kupić możemy zawiesia o różnych systemach mocowania. Dobrze będzie kupić je od renomowanych i sprawdzonych dostawców. Należy także zwracać uwagę na atesty oraz tabliczkę znamionową. Bardzo ważny będzie aspekt, czy sprzedawca dołączył do nich certyfikat zgodności z normami. W naszym kraju możemy kupić zawiesie, które jest sprawdzone, solidne, a przede wszystkim wytrzymałe – to bardzo istotne czynniki, które wpływają na bezpieczeństwo przenoszonego ładunku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.pl