Skip to content Skip to footer

Co wyleczymy naturalnie?

Polacy uwielbiają się leczyć. Takie są fakty. W ostatnich latach widać jednak intensywny i bardzo pozytywny trend, ze rezygnujemy ze środków typowo syntetycznych. Już nie prosimy lekarza o antybiotyk na katar. Coraz częściej decydujemy się na terapię za pomocą środków naturalnych lub takich których substancje czynne są pochodzenia naturalnego.

Bio suplementy wspomagają leczenie

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że medycyna naturalna a więc wszelkie naturalne suplementy, jest ważną gałęzią medycyny. Wszystkie substancje sprawdzone przez świat medyczny mogą być stosowane we wspomaganiu leczenia lub jako samo leczenie. Należy jednak wystrzegać się środków sprzedawanych przez znachorów czy osoby bez wiedzy medycznej. Spożywanie ziół też może źle wpływać na organizm.

Suplementy naturalne były stosowane przez tysiące lat – jeszcze nasze babcie z powodzeniem stosowały zioła czy napary. Wiedza na ten temat była przekazywana z pokolenia na pokolenie, nie miała jednak potwierdzenia w nauce, nie zawsze też działała. Aktualnie wiadomo, że ziołolecznictwo jest skuteczne, jednak należy je zalecać posiadając odpowiednią wiedzę. Świat natury nie został jeszcze do końca poznany i co rusz odkrywane są właściwości jakiejś kolejnej rośliny. Pamiętajmy jednak, aby decydując się na naturalne suplementy poinformować o tym lekarza o ile stosujemy jakieś leki na przykład na choroby przewlekłe. Substancje z obu środków mogą wejść w korelację i w konsekwencji nie przynosić oczekiwanej ulgi.

Babcina metoda

Bio suplementy to metoda naszych babć. To one wiedziały że na przeziębienie najlepsza jest herbata z lipy z sokiem malinowym. A na ból brzucha należy podać napar z dziurawca lub mięty. Stosując naturalne suplementy, nawet jeśli jest to forma wyciągu z rośliny lub zioła wracamy do długiej tradycji. Warto zaznaczyć, że wspomniany powyżej dziurawiec wpływa na hormony i osoby leczone hormonalnie lub stosujące antykoncepcję doustną muszą spożywać go pod kontrolą lekarza. Dlatego właśnie suplementy naturalne powinny być stosowane pod okiem osoby świadomej tego, jakie działania mogą wystąpić z powodu ich spożywania. Bio suplementy warto kupować w aptece lub sklepie zielarskim – nie decydować się na zakupy na aukcjach internetowych lub na obrót nierejestrowany. Można wtedy uzyskać poradę co do stosowania.