Skip to content Skip to footer

Coraz chętniej wybierane etykiety logistyczne

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się logistyka. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera się właśnie w tym sektorze, ponieważ nasz kraj jest bardzo atrakcyjny pod względem położenia oraz wynajmu stosunkowo tanich magazynów. Siła robocza w Polsce także jest tania, dlatego coraz więcej inwestorów nie tylko polskich, ale także zagranicznych otwiera biznes.

Coraz bardziej popularna logistyka

Zdecydowanie logistyka w dzisiejszych czasach się bardzo rozwinęła i to właśnie dzięki tej dziedzinie można bardzo szybko, jak również w pełni bezpiecznie przetransportować wiele towarów oraz różnorodnych produktów.

Jednak nie można zapominać o tym, że czas jest bardzo istotny w tej branży i każde opóźnienie może generować nam wysokie koszty. Niezależnie od tego, czy przykładowo zajmujemy się tą dziedziną w firmie zagranicznej lub też u producenta rodzimego, warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Odpowiedni wybór etykiety logistycznej GS1

Niewiele osób ma świadomość, jednak logistyka wbrew pozorom jest nieco skomplikowaną dziedziną. Należy w tym przypadku poznać wiele niuansów oraz zdobyć odpowiednią wiedzę, aby móc porozumiewać się na każdym etapie wędrówki naszego towaru.

Warto uświadomić sobie, że logistyka to nie tylko magazynowanie produktów w danym centrum logistycznym. To także ich transport od dostawcy, a także kolejna wysyłka na sklepy. Aby łatwo skontaktować się z osobami na każdym etapie łańcucha dostaw, należy wybrać odpowiednie etykiety logistyczne GS1. Zatem jaka etykieta logistyczna gs1 jest najlepsza?

Trudny wybór wśród wielu modeli

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie zastanowić się, z jakiego rodzaju palety będziemy korzystać. Dopiero na tej podstawie możemy zdecydować się na wybór odpowiedniej etykiety logistycznej.

To właśnie dzięki temu będziemy mogli bardzo szybko porozumieć się z dostawcami na poszczególnych etapach. Warto pamiętać, że wspomniana etykieta zawiera między innymi dane takie jak dowolne informacje tekstowe, umieszczone na samej górze, gdzie widnieją przykładowo dane producenta lub też opis towaru.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, że kolejno widoczne jest także interpretacja kodów kreskowych, jak również dane o ilości lub też kod materiału. Dopiero dolna część takiej etykiety zawiera unikalne, specjalne wygenerowane dla tego zamówienia kody kreskowe. Dzięki nim identyfikacja towaru może odbywać się bardzo szybko. Dlatego wybór odpowiedniej etykiety jest bardzo ważny.