Skip to content Skip to footer

Na jakie lakiery do paznokci warto się zdecydować?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybór lakieru jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się lakiery żelowe uv. Jakie są największe atuty tego rozwiązania?

Dlaczego warto postawić na lakiery żelowe uv?

Do najczęściej wymienianych zalet lakierów żelowych należy zaliczyć przede wszystkim stosunkowo szybką i bezproblemową aplikację. Należy również zaznaczyć, że wspomniane rozwiązanie nie przyczyni się w żaden sposób do zniszczenia paznokci.

Przedstawicielka płci pięknej może w ten sposób korzystać z bardzo intensywnych kolorów. Lakiery żelowe charakteryzują się także bardzo dużą odpornością na odpryskiwanie. Ponadto panie nie muszą stosować acetonu. W celu usunięcia omawianego lakieru żelowego w zupełności wystarczy wysokiej jakości zmywacz do paznokci.

Na jakie lakiery UV warto się zdecydować?

Z roku na rok coraz większa liczba przedstawicielek płci pięknej podejmuje decyzję o korzystaniu z usług profesjonalnych kosmetyczek w celu wykonania manicure hybrydowego. Ponadto można zaobserwować, że panie bardzo często decydują się na lakiery uv i samodzielnie dokonują zdobienia wspomnianym sposobem.

Kobiety mogą bowiem dzięki temu bez żadnego problemu zmieniać kolor swoich paznokci częściej niż raz na trzy tygodnie. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że panie będą mogły samodzielnie pozbyć się niechcianego odrostu.

Dlaczego lakiery do lampy uv cieszą się tak duża popularnością?

Panie decydują się na lakiery do lampy uv przede wszystkim za ich trwałość. Jest to bowiem najczęściej wymieniany atut tego rozwiązania. Efekty mogą bowiem utrzymać się nawet przez 3 tygodnie. Czas uzależniony jest jednak od tego, jak szybko będą rosły paznokcie.

W przypadku, gdy zabieg zostanie wykonany właściwie, nie ma praktycznie żadnych szans, by paznokieć został uszkodzony np. w trakcie zmywania naczyń. Atutem omawianego rodzaju lakierów jest także ich dostępność. Warto bowiem wiedzieć, że obecnie praktycznie w każdej drogerii czy centrum handlowym można zaopatrzyć się w produkty przeznaczone do paznokci. Wśród licznych zalet trzeba także wymienić naturalność paznokci, na których znajduje się lakier UV.