Skip to content Skip to footer

Czy posłać dziecko na dodatkowy kurs angielskiego?

Język angielski to dziś podstawa w karierze zawodowej i kontaktach międzyludzkich. Jego podstawy zdobywają już przedszkolaki, również w szkole przez całą edukację, łącznie ze studiami język ten przewija się jako główny język obcy. Czy to jednak wystarczy, by móc bez problemu się porozumieć?

Zajęcia w szkole a faktyczna znajomość języka

Nawet uczniowie, którzy mają najlepsze stopnie z angielskiego mogą mieć wiele trudności w praktycznym go używaniu. Jest tak między innymi dlatego, że w szkole kładzie nacisk na słówka i gramatykę, jednakże nie ćwiczy się ich używania sytuacjach zbliżonych do życia codziennego. Oczywiście dziecko w szkole nauczy się pytać o drogę czy kupić chleb, ale poza tym niewiele więcej.

Przede wszystkim w szkole mało się rozmawia po angielsku, a program jest okrojony. Warto więc poszukać dobrego kursu angielskiego dla dzieci czy młodzieży nie tylko jeżeli pociecha ma trudności z przyswojeniem języka, ale może przede wszystkim wtedy, kiedy nauka idzie jej dobrze, ale to co jest w szkole, to zdecydowanie za mało.

Dlaczego kurs angielskiego dla dzieci to dobry pomysł?

Przede wszystkim dzieci w różnym wieku są przyzwyczajone do nauki. Warto wykorzystać młody umysł, skłonny do skupienia i ciężkiej pracy aby właśnie przyswoić sobie język angielski w stopniu o wiele wyższym niż w szkole. Niezależnie od tego, czy będą to zajęcia grupowe czy też indywidualne, na pewno pozwolą się rozwinąć.

W grupie dzieci uczą się chętnie i mają dodatkową motywację w postaci zdrowej konkurenci, zaś w czasie nauczania indywidualnego nauczyciel może poświęcić im zdecydowanie więcej uwagi. Wybór będzie już zależał od preferencji zarówno rodziców, jak i dzieci. A na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu anielskiego?

Jak wybrać kurs angielskiego dla dzieci?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na renomę szkoły i poziom jaki w niej panuje. Najlepiej zapytać osoby, które z niej korzystały. Podobnie jest w przypadku nauczyciela, oferującego lekcje indywidualne. Obecnie jest możliwość nie tylko korzystania z kursów stacjonarnych, ale także kształcenia zdalnego.

Można wykupić indywidualne lekcja na Skype lub zdecydować, że jednak dziecko będzie korzystało z kursu w grupie. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej