Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wakacje nad morzem z dziećmi?

Wakacje nad morzem z dziećmi to ważne wydarzenie, ale wymaga też bardzo dobrej organizacji ze strony rodziców. Jak zaplanować wspólny wyjazd, żeby uniknąć kłopotów. Oto kilka wskazówek, które przydadzą się wszystkim rodzicom oraz opiekunom.

Dobry plan to podstawa!

Zanim wybierzemy się na nasze wymarzone wakacje, dobrze zaplanujmy podroż. Prawdopodobnie będziemy musieli dość często zatrzymywać się w czasie drogi. Nasze pociechy będą mogły wykorzystać nadmiar energii. Dobrym rozwiązaniem może okazać się podróż w nocy. Maluchy zasną, a rodzice całkowicie mogą skoncentrować się na trasie. Warto też sprawdzić hotel czy pensjonat, do którego się wybieramy. Najlepiej zdecydować się na obiekty przyjazne dzieciom. Znajdziemy w nich place zabaw czy menu specjalnie dostosowane do preferencji małych gości.

Kolejna sprawa to atrakcje w danym miejscu.. Dowiedzmy się, co ciekawego można zobaczyć czy zwiedzić w okolicy. Takie informacje przydadzą mam się, gdy plażowanie nam się znudzi czy pogoda przestanie dopisywać. Starajmy się wybierać takie atrakcje, które przypadną do gustu wszystkim członkom rodziny, nie tylko najmłodszym. Większość tego typu miejsc ma fanpage czy strony internetowe, a więc wcześniej będziemy mogli sprawdzić, czego należy się spodziewać na miejscu.

Rozsądnie pakujemy nasze bagaże…

Wakacje nad morzem z dziećmi mogą wiązać się z drobnymi urazami, dlatego warto zabrać ze sobą chociaż podręczną apteczkę. W dzisiejszych czasach wszytko możemy kupić na miejscu, jednak warto mieć przy sobie podstawowe leki czy środki opatrunkowe. Co warto mieć zawsze przy sobie? Na pewno przyda się środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, Wybierzmy lek dostosowany do wieku dziecka. Środki przeciwbólowe dla dorosłych mogą poważnie zaszkodzić maluchowi, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.. W naszej podróżnej apteczce powinny się znaleźć też środki, które pomogą uporać się ze skutkami zatrucia pokarmowego. Na pewno przyda się nam węgiel aktywny i elektrolity. Nie możemy zapominać o podstawowych środkach opatrunkowych i oraz środkach odkażających. Warto zabrać ze sobą także preparaty, które pomogą nam walczyć z alergią, nawet jeśli nasz maluch nie wykazuje objawów uczulenia na co dzień. Warto wiedzieć, że uczulić dziecko może praktycznie wszytko. Dlatego warto być przygotowanym odpowiednio wcześniej.

Uwaga zawsze zabierajmy ze sobą zapas leków na receptę. Jeśli, któryś z członków rodziny przyjmuje je regularnie. Zdobycie recepty na wyjeździe może być utrudnione, zwłaszcza w okresie wakacyjnym,