Skip to content Skip to footer

Dieta ketogeniczna – zalecenia i wyniki

Wiele osób, które pierwszy raz spotykają się z dietą ketogeniczną, są zaskoczone jej jadłospisem. Wiąże się to z tym, że w diecie keto przeważają w posiłkach tłuszcze, a węglowodany i cukry są eliminowane. Dieta ketogeniczna efekty uzyskuje paradoksalnie z jedzenia czegoś, co do tej pory było uznawane za nieodpowiednie i niesprzyjające organizmowi ludzkiemu.

Komu najczęściej poleca się dietę ketogenną?

Lekarze i dietetycy stosunkowo często ten rodzaj diety zalecają osobom mającym problemy z układem naczyniowo-sercowym. Okazuje się, że dieta ketogeniczna pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej i odciążeniu takich narządów jak serce, nerki. Dzięki jadłospisowi zawierającemu wysokiej jakości tłuszcze sprawić możemy, że praca wielu organów będzie lepsza, bardziej wydajna. Dietę ketogeniczną zaleca się również w przypadkach cukrzycy, padaczki (szczególnie u dzieci), bólach głowy, zaburzeniach snu, nieprawidłowej masy ciała.

Dieta ketogeniczna efekty – kiedy są widoczne?

Oczywiście wszystko zależy od organizmu danej osoby. Każdy może inaczej reagować na stosowaną dietę. U jednych efekty będą widoczne dość szybko, u innych trzeba będzie poczekać dłużej na pożądane wyniki. Dieta ketogeniczna efekty na pewno pojawią się prędzej czy później jednak wymagana jest tu duża restrykcyjność, co do spożywanych posiłków. W diecie keto nie można pozwolić sobie na odstępstwa. Warto podczas stosowania tej diety cały czas swoje postępy konsultować z lekarzem bądź dietetykiem, dzięki temu można wyeliminować pewne nawyki.