Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wyposażyć kuchnię w garnki wysokie?

Planując funkcjonalną kuchnię, trzeba pamiętać nie tylko o profesjonalnym sprzęcie i jego właściwym rozmieszczeniu, ale także o drobnych akcesoriach. W kuchni, która ma umożliwić wygodne przygotowywanie dużej ilości potrawy jednocześnie, niezbędne będą garnki wysokie. Do czego służą, jak je wybrać i gdzie je kupić?

Największe zalety garnków wysokich

Garnki wysokie wyglądem bardzo przypominają te klasyczne. Są wykonane z tego samego materiału, mają taki sam obwód, jednak ich znakiem charakterystycznym są podwyższone ścianki.Tego typu naczynia do doskonałe rozwiązanie, kiedy trzeba przygotować sporą ilość potrawy. Bez problemu mieszczą się na palniku, bo zajmują tyle samo miejsca co klasyczne naczynia, jednak mają znacznie większą pojemność, dzięki czemu da się przygotować znacznie więcej jedzenia jednocześnie. Ich zaletą jest także, że wysokie ścianki zapobiegają chlapaniu. Wysokie garnki nadają się także na przykład do zagotowywania słoików. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w lokalu gastronomicznym.

Które garnki wysokie wybrać?

Jak wybrać garnki wysokie do kuchni? Te różnią się pojemnością, wysokością, obwodem – wymiar najlepiej dopasować do swoich potrzeb oraz wielkości kuchenki.Istotnym kryterium jest materiał wykonania. Musi być odporny na wysoką temperaturę, zarysowania, zniszczenia mechaniczne. Doskonałym wyborem jest stal nierdzewna, która nie niszczy się pod wpływem wysokich temperatur, środków czyszczących, nie przypala się i nie odbarwia. Wiele garnków ze stali można bez problemu myć w zmywarce.Warto też zwrócić uwagę na wygodne uchwyty – stabilne oraz bezpieczne, by garnek można było bez trudu przenosić, nie ryzykując poparzenia się czy wylania zawartości.

Gdzie kupić wysokie garnki, które posłużą przez lata?

Wysokie garnki wciąż bywają trudno dostępne w sklepach z akcesoriami kuchennymi. Najłatwiej kupić je przez internet lub w specjalistycznym sklepie gastronomicznym albo w hurtowni.Wybierając garnki, najlepiej stawiać na renomowane firmy, które zagwarantują trwałość oraz jakość wykonania. Przed zakupem, można sprawdzić opinie internautów na temat konkretnych naczyń, by wybrać do najlepiej dopasowane do swoich potrzeb, a potem cieszyć się komfortowym gotowaniem.