Skip to content Skip to footer

Dobry opał na chłodny czas!

Zbliża się sezon zimowy, a wraz z nim konieczność ogrzewania mieszkań i domów. O zakupie opału warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, ale nawet dla zapominalskich znajdzie się ratunek na alpari.com.pl. Jaki węgiel wybrać, aby cieszyć się przyjemnym ciepłem i oszczędnościami?

Najlepszy węgiel

Ceny opału nieustannie idą w górę, więc wiele osób z przerażeniem obserwuje rozwój sytuacji. Choć ostatnimi czasy zimy w Polsce nie są zbyt srogie, to jednak nigdy nie ma pewnością, jak będzie wyglądała kolejna. Ceny węgla to jedno, ale najważniejsza jest jego kaloryczność. Tani węgiel często jest mało wydajny, gdyż legitymuje się niewielką kalorycznością. Jest on niemal natychmiast przepalany na popiół i w efekcie daje ciepło tylko przez krótki czas.

Dlatego właśnie zapewniamy najlepszej jakości opał, który daje solidny płomień i przez dłuższy czas utrzymuje przyjemne uczucie ciepła. Wydajny opał w Wielkopolsce zapewni możliwość zaoszczędzenia paru groszy, gdyż inwestycja w węgiel z wyższej półki szybko się zwróci.

Kiedy powinien być kupowany opał

Przyjmuje się, że węgiel powinien zostać zamówiony już wiosną, aby można go było otrzymać najtaniej jak to możliwe. W okresie, gdy kończy się zapotrzebowanie na opał ceny spadają. Gdy natomiast rośnie popyt, kopalnie i składy węglowe mogą podnosić ceny.

Składowanie węgla przez okres wiosenno – letni i przygotowywanie się do chłodniejszego okresu jest zatem rozsądny pomysłem. Jest to jednak rozwiązanie dla tych, którzy mają dom wyposażony w piwnicę lub komórkę, czy jakiekolwiek inne miejsce do składowania opału, w którym mógłby on przeczekać do czasu, aż będzie używany.

Jakie rodzaje węgla dostępne na Alpari.com.pl?

Profesjonalny dystrybutor węgla posiada różne rodzaje opału, które przydadzą się każdemu w zależności od jego potrzeb. Na alpari.com.pl można zatem zamówić ekogroszek, orzech, koks czy kostkę. Opał sprawdza się w ogromnych piecach centralnych i przemysłowych, jak również w małych węglowych piecach kuchennych, które jeszcze w wielu gospodarstwach domowych się znajdują.

Zapewniamy transport na terenie całego kraju, ale, za wcześniejszym uzgodnieniem, możemy nawet wysyłać towar za granicę. Choć obsługujemy głównie obszar Wielkopolski i Poznania, to jednak nasze usługi mają bardzo uniwersalny charakter. Doskonałej klasy opał może zawędrować w różne zakątki.