Skip to content Skip to footer

Domowe lody

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby lodów. Są cukiernie i lodziarnie, w których jakość lodów i zarazem ich smak są pierwszej jakości, ale są i takie, które do składników dodają konserwantów, ulepszaczy, a do tego smak nie jest najlepszy. Co zrobić, by skład lodów nie był dla nas zagadką? Najlepiej zrobić je w domu.

Domowe lody

Kolejną zaletą domowych lodów, oprócz wiadomych składników i ich jakości, jest możliwość wypróbowania różnych receptur, poeksperymentowania. Trzecią zaletą jest dostępność i ilość – lodów można zrobić ile się chce i kiedy się chce. Ci, którzy mają alergię na mleko lub wolą lody dietetyczne mogą przygotować sorbety.

Jak przygotować lody w domu?

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w potrzebne składniki. i co chyba najważniejsze – odpowiednie urządzenie. Można lody przygotować bez maszyny, jest to jednak dużo bardziej pracochłonne, a efekt niestety nie będzie porównywalny. Maszyna do sorbetów, lodów i mrożonych jogurtów nie jest wyposażeniem wyłącznie lodziarni, cukierni. Dostępne urządzenia mają na tyle niewielkie rozmiary, że można znaleźć miejsce w kuchni.

Maszynka do sorbetów – jak działa?

Urządzenie do sorbetów, lodów i mrożonych jogurtów kręci mieszankę, napowietrzając ją i od razu zamrażając. Kręcące się łopatki rozbijają tworzące się w czasie tego procesu kryształki lodu. Maszyna posiada wyjmowaną misę z podwójnymi ściankami pomiędzy którymi znajduje się specjalny płyn. Aby misa spełniła swoje zadanie powinna znajdować się w zamrażarce przez dobę przed kręceniem lodów. Zamrożoną misę należy włożyć do maszynki, umieszcza się w niej mieszadło, włącza maszynkę do sorbetów i wlewa schłodzoną mieszankę.

Maszyna do sorbetów – gdzie kupić?

Urządzenie do sorbetów znajduje się w ofercie wielu producentów sprzętu AGD. Decydując się na zakup dobrze jest sprawdzić opinie producentów, parametry urządzenia. W opiniach użytkowników przeważają sądy, że dobre urządzenia powinny mieć większą moc i misy o pojemności większej niż 0,6 litra. Obsługa i czyszczenie urządzenia także nie powinny generować problemów. W końcu dbałość o stan higieniczny tego urządzenia to bardzo ważna kwestia. Użytkownicy podkreślają także, że niektóre modele pracują naprawdę głośno – warto to przed zakupem sprawdzić.