Skip to content Skip to footer

Jak powinien wyglądać identyfikator dla psa?

Identyfikator dla psa to bardzo istotna sprawa. Jeśli nasz piesek się zgubi, to dzięki identyfikatorowi znalazca będzie wiedział, do kogo zadzwonić, komu może oddać pieska. Pytanie jednak, jak powinien wyglądać taki psi identyfikator ?

Najważniejsza sprawa – dane

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, żeby umieścić prawidłowe dane. Po pierwsze musi tam się znaleźć koniecznie telefon do właściciela psa, czyli do nas albo do osoby, która np. w rodzinie ma samochód i będzie mogła psa odebrać.

Warto także zamieścić informację, jak się pies wabi. Dzięki temu znalazca nie będzie miał problemu ze zdobyciem zaufania pieska. Warto także pomyśleć nad umieszczeniem tam adresu – gdyby znalazca nie mógł się do nas dodzwonić. Warto także zastanowić się nad umieszczeniem krótkiej informacji o tym, że pies jest szczepiony itp.

Ważny, a pomijany szczegół – kolor

Warto także podkreślić, że taki identyfikator dla psa powinien być raczej w bardziej „żywych” kolorach. Z jakiego powodu? Otóż wyobraźmy sobie taką sytuację – idąc pustą uliczką widzimy psa. Pierwszy odruch to jednak często lekki niepokój. Co jednak się stanie, jak już z daleka dojrzymy identyfikator z uwagi na jego żywą barwę? Na pewno stwierdzimy, że pies nie jest groźny i trzeba mu pomóc.

Dlatego też identyfikator powinien być żółty, czerwony, pomarańczowy… albo chociaż jego ramka. Można także pomyśleć o ciemniejszym identyfikatorze, ale o jaskrawej obroży. Najgorszym pomysłem jest czarna obroża i równie ciemny, prawie niewidoczny psi identyfikator.

Wytrzymałość i odporność

Niektórzy właściciele psów chcą także, aby ich pupile miały naprawdę ładny identyfikator. Nic zupełnie w tym złego – w końcu czemu miałby być brzydki. Może to zatem być identyfikator w formie słoneczka, czy kości itp.

Jednak istotne jest to, aby był trwały. Nasz piesek jak się zgubi, na pewno nie będzie bardzo uważał na krzaki itp. Będzie raczej spanikowany. Taki identyfikator nie może się łatwo odczepić. Co więcej, w przypadku ulewy, śniegu itp. identyfikator nie może stać się nieczytelny. Zatem oczywiście, może być on dekoracyjny, jednak przede wszystkim musi być praktyczny i funkcjonalny.

Pamiętajmy, że identyfikatory dla psa są naprawdę bardzo istotne.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl.