Skip to content Skip to footer

Doskonały sposób na orzeźwienie podczas wakacji

Wakacje trwają już w najlepsze. Wraz z nimi wiele osób udało się już na swój letni wypoczynek. W tym roku pogoda zarówno w Polsce jak i w Europie zdecydowanie dopisuje – praktycznie każdy dzień jest pełen słońca, a temperatury są naprawdę bardzo wysokie. Taka aura umożliwia wielogodzinne wylegiwanie się na plaży, a także podejmowanie wszelkich aktywności fizycznych na dworze. Należy jednak pamiętać o odpowiednim poziomie nawodnienia, które jest niezbędne podczas takich upałów. Jeżeli chcesz się przekonać, co oprócz wody świetnie sprawdzi się w te sytuacji – to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem. Zapraszamy Cię do jego lektury!

Sorbety – sorbet lody

Lato i wakacje wielu osobom nierozłącznie kojarzą się z lodami. Jest to deser uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale także przez zdecydowaną większość dorosłych. Oczywiście jest to idealny sposób na ochłodzenie się w upalne i pełne słońca dni. Radzimy jednak wybierać sorbety, które zdecydowanie lepiej ugaszą pragnienie. Są one bowiem wykonane z naturalnych owoców oraz wody, co podczas bardzo wysokich temperatur jest jak najbardziej korzystne dla naszego organizmu. Dodatkowo sorbety zawierają mało kalorii – są więc bezpieczne dla osób dbających o swoją linię lub będących na diecie.

Granita – egzotyczny sposób na walkę z upałami

Oczywiście tradycyjne lody oraz sorbety są bardzo popularne i powszechne w Polsce. Można nawet uznać, że w pewnym stopniu są one już nudne. Dlatego warto poznać inny i równie pyszny sposób na dostarczanie organizmowi wody podczas upałów. Mowa oczywiście o granicie. Granitę można porównać w pewien sposób do sorbet lody, nie jest to jednak dokładnie to samo. Granita to tradycyjny włoski deser, który powstaje ze zmrożenia i zmiksowania soków owocowych lub kawy.

Jednak struktura granity nie jest tak jak w przypadku sorbetu gładka, jest ona po prostu ziarnista. Współcześnie producenci tego deseru wytwarzają go niemal o każdym smaku oraz w bardzo zachęcających kolorach. Jest to bardzo interesująca propozycja kulinarna, która może być świetną odskocznią od tradycyjnych lodów. Granita jest bardzo popularna szczególnie na południu Europy, ale w Polsce w miejscowościach nad morskich także można kupić ją bez większego problemu. Należy jednak dodać, że jest ona niestety droższa od znanych nam sorbetów i lodów.