Skip to content Skip to footer

Drukowanie na tkaninach za pomocą drukarek sublimacyjnych

Drukarka barwnikowo-sublimacyjna wykorzystuje ciepło do przenoszenia barwnika na papier fotograficzny. Ten proces działa w celu utworzenia łagodnej gradacji na krawędziach każdego piksela, dając tym samym ciągły ton. Nadruki sublimacyjne posiadają wiele zalet, dzięki którym są powszechnie stosowane w przemyśle tekstylnym.

Wysoka jakość nadruków sublimacyjnych

Proces sublimacji barwnika zapewnia obrazy o wyższej jakości niż inne typy procesów drukowania. W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, które tworzą małe pojedyncze kropki, drukarki barwnikowo-sublimacyjne wykorzystują ciepło do parowania i przenikania barwnika na papier w celu płynnego przejścia koloru. Rezultatem jest bardziej realistycznie wyglądający nadruk na tkaninie. Nadruki sublimacyjne nie tylko posiadają wyższej jakości barwnik, ale także są mniej podatne na blaknięcie i inne niebezpieczeństwa, takie jak zniszczenie pod wpływem wody lub czasu.

Wygodny druk na tkaninach

Drukarki barwnikowo-sublimacyjne zyskały reputację powolnego drukowania w przeszłości, ale od tamtej pory wiele się zmieniło. Istnieje wiele modeli drukarek termosublimacyjnych, które drukują z dużą prędkością i przy dużej wydajności. Ta funkcja sprawia, że ??drukarki oferujące drukowanie sublimacyjne doskonale nadają się do drukowania na miejscu podczas imprez lub parków rozrywki. Nie trzeba martwić się, że wykonane nadruki zostaną zmatowione przez smugi. Wszystkie nadruki na tkaninach są suche i gotowe do użycia zaraz po wyjściu z drukarki. Drukarki barwnikowo-sublimacyjne zapewniają bogactwo tkanin i opcji indywidualizacji. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wykonywać druk na tkaninach i wykorzystać go w wielu zastosowaniach.

Szerokie zastosowanie

Drukarki sublimacyjne firmy http://nadrukisublimacyjne.pl/ są dostosowane do indywidualnych potrzeb tkanin i odzieży z poliestru. Nie ma lepszego urządzenia do dodawania dynamicznej grafiki do odzieży codziennej, strojów drużynowych, profesjonalnej odzieży sportowej czy dziecięcej. Technologia barwnikowo-sublimacyjna jest idealna także do tworzenia dużych tapet, okładzin ściennych, obrazów na płótnie oraz innych niestandardowych przedmiotów. Otwiera możliwości graficzne dla projektantów wnętrz, sprzedawców oraz innych kreatywnych profesjonalistów, którzy umieszczają projekty, logotypy, marki i wzory na różnorodnych materiałach. A dzięki zaawansowanym, ośmiokanałowym głowicom drukującym, które zawierają 180 dysz na kanał, nadruki na tkaninach posiadają gładkie przejścia, gęste kolory i drobne szczegóły.