Skip to content Skip to footer

Fotel kosmetyczny adekwatny do potrzeb danego salonu

Praca w salonie kosmetycznym nie należy do łatwych i może przyczynić się do problemów zdrowotnych, jeśli nie zainwestujemy w odpowiednie wyposażenie – szczególną wagę należy przyłożyć do sprzętu, jakim jest fotel kosmetyczny – to od niego zależy w bardzo dużej mierze komfort osoby wykonującej zabiegi, a także samego klienta salonu.

Fotele sterowane ręcznie i elektrycznie

Najistotniejszy podział foteli kosmetycznych dotyczy tego, w jaki sposób można sterować ich poszczególnymi elementami, czyli oparciem, zagłówkami, podnóżkami czy nawet podłokietnikami. Najprostsze modele posiadają regulację manualną, co oznacza, że ustawiamy je ręcznie. Ponadto istnieją również fotele hydrauliczne, co oznacza, że reguluje się je przy pomocy dźwigni.

Znacznie bardziej zaawansowane mogą być fotele, które wyposażone są nawet w kilka silniczków elektrycznych, dzięki czemu sterowanie nimi jest bardzo wygodne i proste, np. za pomocą guzików czy pilota. W ten sposób można regulować oparcie, zagłówki i każdą inną część fotela. Im bardziej zaawansowany model, tym również jego cena jest wyższa, ale zdecydowanie poprawia się komfort pracy.

Fotele ergonomiczne i funkcjonalne

Każdy fotel kosmetyczny powinien być dostosowany do rodzaju pracy, jaką wykonuje się w salonie. Nieco inne fotele sprawdzą się przy zabiegach na całe ciało, a nieco inne tam, gdzie zabiegi koncentrują się głównie na twarzy czy stopach. Dlatego należy wybierać je bardzo indywidualnie i adekwatnie do potrzeb.

Fotele kosmetyczne powinny także posiadać ergonomiczny kształt, np. przydatne są takie funkcje jak możliwość zdejmowania podłokietników, dzięki czemu praca przy pacjencie będzie dużo bardziej komfortowa w trakcie zabiegów.

Istotna jest także sama tapicerka – najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest eko skóra, która jest wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości czy zdezynfekowania. Taki fotel na pewno będzie dużo bardziej funkcjonalny.

Stylowy i elegancki fotel do salonu kosmetycznego

Fotel kosmetyczny to najważniejszy element salonu, więc powinien być on także dopasowany pod względem stylistycznym, dzięki czemu całość będzie bardziej elegancka.

Salon kosmetyczny, który zwraca uwagę swoim unikalnym oraz profesjonalnym wyglądem, na pewno znajdzie uznanie w oczach klientów.

Fotel kosmetyczny znajdziesz w ofercie beautysystem.pl