Skip to content Skip to footer

Gdzie udać się na wakacje

Lato to idealna okazja do podtrzymania. Kiedy jak nie teraz należy korzystać z pogody i wybrać się na kilkudniowe wakacje. Choć ten pomysł jest bardzo kuszący to należy pamiętać o względach bezpieczeństwa. Niestety większość osób ignoruje wszelkie zalecenia i udaje się na zagraniczne wakacje nie zwracając uwagi na wszelkie środki ostrożności takie jak na przykład noszenie maseczki w miejscach publicznych czy zachowanie odstępu pomiędzy ludźmi. Ze względu na tą trudną sytuację w której obecnie wszyscy się znaleźliśmy, wiele osób rezygnuje ze swoich zagranicznych wakacji na rzecz wypoczynku w kraju. Ich wybór najczęściej pada wtedy na polskie morze lub góry.

Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce?

Cóż odpowiedź na to pytanie jest w bardzo dużej mierze zależna od Twoich osobistych preferencji. Jeśli wolisz góry, naturalnym wyborem będzie na przykład Zakopane, jeśli natomiast obiektem Twoich zainteresowań jest polskie morze najlepiej będzie wybrać się do Trójmiasta. Wiele osób nie jest jednak zdecydowanych na żaden z tych kierunków, co wtedy? Cóż, wtedy polecamy odwiedzić Sandomierz. Dlaczego akurat Sandomierz? Otóż jest to piękne, malownicze miasto położone na siedmiu wzgórzach nad Wisłą. Sandomierz to jedno z najpiękniejszych (choć bardzo niedocenianych) miast w Polsce.

Co można zobaczyć w Sandomierzu

Do jednych z najpopularniejszym atrakcji należy średniowieczny rynek, który zawiera budynek XIV wiecznego ratuszu. Ten piękny rynek znajduje się prawie w centrum miasta, zatem dojazd do niego nie jest skomplikowany.

Co można zjeść w Sandomierzu?

Dobre jedzenie w Sandomierzu, to żadna nowość. To miasto wprost słynie z bardzo dobrych knajp oraz restauracji. Jeśli lubisz kuchnię włoską z pewnością ucieszy Cię fakt, że w Sandomierzu znajduje się restauracja Pele-mele oferująca między innymi dania kuchni włoskiej. Oczywiście nie jest to jedyna restauracja tego typu. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest Bistro Podwale. To piękne i bardzo ciekawe miejsce w którym znajdziesz między innymi jedzenie takie jak burgery. Jak widzisz dobre jedzenie w Sandomierzu to nie tylko pusty frazes. Jeśli do tej pory nie zainteresowała Cię żadna z naszych propozycji z całą pewnością zmienisz zdanie po tej : W starej piekarni. To wprost idealne miejsce dla każdego niezdecydowanego klienta, znajdziesz tam bowiem niemal wszystko na co masz ochotę.