Skip to content Skip to footer

Główne zalety korzystania z sauny ir

Zimą i jesienią większość osób narzeka na brak słońca, którego promienie fantastycznie oddziałują na skórę i cały organizm. Aby te wszystkie korzyści zyskiwać także przy niepogodzie, warto zacząć regularnie odwiedzać saunę ir. Oferuje ona zresztą dużo więcej, a można z niej korzystać o każdej porze roku.

Sposób na… odchudzanie!

Na pewno ta korzyść będzie najbardziej interesująca dla wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy wciąż nie zdołali pozbyć się brzuszka przed latem. Sauna ir oddziałuje na skórę specjalnym promieniowaniem, doprowadzając do produkcji zwiększonej ilości potu i pozwalając na spalenie nawet do tysiąca kalorii w przeciągu niecałej godziny. To imponująca wartość.

Niektórzy wciąż błędnie myślą, że wraz z potem traci się wyłącznie samą wodę, ale wbrew pozorom nagrzany organizm pozbywa się również tłuszczu. Musi bowiem wytworzyć dodatkową energię, aby ochłodzić ciało i w ten właśnie sposób spala dodatkowe kalorie.

Działanie oczyszczające

Zwiększone wydzielanie potu wiąże się również z oczyszczaniem organizmu. Wraz z tą wydzieliną człowiek pozbywa się ze swojego wnętrza różnych toksyn i zalegających w nim substancji. Efekty są zauważalne już po jednej sesji w saunie, a im częściej się z niej korzysta, tym wyraźniejsze i bardziej trwałe się stają.

Regularnie oczyszczana skóra będzie produkować mniej sebum, a to w końcowym rozrachunku może pozwolić na całkowite pozbycie się trądziku lub innych nieprzyjemnych zmian skórnych. Sauna ir radzi sobie także ze zwalczaniem cellulitu. Często jest on bowiem skutkiem nagromadzenia się toksyn i wody w organizmie, których trzeba się na bieżąco pozbywać.

Właściwości prozdrowotne

W wielu badaniach potwierdzono również, że sauny na podczerwień mogą pomóc w leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Sprawdzają się w przypadku kontuzji, reumatyzmu chorób związanych z zaburzeniami układu krążenia oraz nerwobóli i bólów mięśni.

Ciekawe jest natomiast to, że sauna pomaga także przy problemach psychicznych. Jest takim zupełnie naturalnym sposobem na poprawienie nastroju i dodanie sobie energii. Coraz częściej wykorzystuje się ją nawet w niekonwencjonalnych terapiach antydepresyjnych, ponieważ mobilizuje ona organizm do produkcji dopaminy.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.