Skip to content Skip to footer

Palarnie zewnętrzne

Zewnętrzna palarnia to wcale nie takie nowe rozwiązanie, które daje przestrzeń palaczom, by mogli w spokoju oddać się swojej upragnionej przerwie i nie wyprowadzać z równowagi osób, którym przeszkadza dym z papierosów. To także przyjazny środowisku pomysł wspomagający zachowanie czystości.

Wydzielone miejsce dla palaczy

Stworzenie wydzielonego miejsca dla palaczy nie jest nowym pomysłem, ale w dzisiejszych czasach może przybrać bardzo nowoczesną i przyjazną dla oka formę. Obecnie palarnie zewnętrzne to nowoczesne konstrukcje ze stali lub aluminium, dodatkowo przeszklone i pokryte półokrągłym dachem. Wszystko po to, by chronić znajdujące się wewnątrz osoby przed wiatrem, deszczem czy śniegiem w zimie. To nie tylko ukłon pracodawcy czy właściciela nieruchomości w kierunku palaczy ale również wymóg prawny.

Palarnia zewnętrzna – co na to prawo?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zakład pracy powinien być wyposażony w palarnię. Chodzi o to, by palaczom dać przestrzeń, a osoby które nie życzą sobie wdychania dymu papierosowego miały święty spokój.

Dlaczego warto zainwestować w palarnię?

Nie chodzi tylko o wymóg prawny czy wygodę pracowników. Od kiedy zewnętrzne palarnie zagościły przy budynkach znacząco obniżyła się ilość pożarów spowodowanych przez pozostawiony niedopałek. Czasem zdarza się, że palacz niezbyt dokładnie zgasi papierosa, a strącany pył podczas palenia również może stanowić zagrożenie pożarowe.

Jak wyglądają obecnie wiaty palarnie?

Palarnie zewnętrzne są konstrukcjami ze szkła i stali lub aluminium. Chronią one przed działaniem warunków atmosferycznych. Można je dodatkowo wyposażyć w szereg udogodnień jak ławeczki, siedziska, kosze na śmieci, popielnice i wiele innych. Warto korzystać ze sprawdzonych producentów konstrukcji wiat dla palaczy. Powinny to być konstrukcje bezpieczne i solidne. Można je przykręcić do podłoża lub wbetonować, by nie przewróciły się na wypadek porywistego wiatru. Są to instalacje nowoczesne, które nie dość, że wyglądają niezwykle estetycznie to pozwalają zachować estetykę miejsca, w którym się znajdują.

Poza standardowym wyposażeniem palarni mogą to być również miejsca bardzo nowoczesne, jak np. ogrzewane zimą czy wyposażone w wentylację odprowadzającą dym papierosowy. Wszystko dla wygody znajdujących się wewnątrz osób.