Skip to content Skip to footer

Google Merchant Center – konfigurowanie oraz możliwość sprzedaży

Google Merchant Center to opcja dla osób, które posiadają sklep internetowy. Dla większości z nich takie rozwiązanie jak Google Shopping nie jest raczej niczym nowym. Mając ponadto wiedzę z zakresu marketingu warto zdecydować się na Google Merchant Center.

Google Merchant Center co to jest?

Google Merchant Center to narzędzie, które stwarza możliwość zgromadzenia oraz przechowywania informacji na temat danego sklepu w sieci i stworzenia listy produktów, które znajdują się w tzw. feedzie produktowym. Co istotne, nie muszą to być wszystkie produkty z asortymentu, ale te wybrane.

Google merchant center co to jest i do czego służy?

Narzędzie to, dzięki opcji jaką jest połączenie z kontem Google Ads pozwala obsłużyć kampanię zakupową, która ma wpływ na wyniki sprzedażowe i osiągnięcia finansowe danego sklepu.

Takie rozwiązania jak omawiany sklep dają możliwość wpływania na decyzje obecnych i potencjalnych klientów oraz rozpoznawalność sklepu, co ma znaczenie marketingowe.

Google zakupy jak dodać?

Opcja dodawania jest uzależniona od konkretnego systemu CMS. Obecnie te najbardziej modne i najczęściej używane to WordPress czy PrestaShop. Posiadają one wiele wtyczek i modułów, które dają możliwość generowania plików już bardzo szybko – praktycznie jednym kliknięciem. Dokładne dane na ten temat można znaleźć na Google Support.

Google zakupy jak dodać? Dodatkowe wskazówki

Sama konfiguracja pociąga za sobą także konieczność pokonania GMC. W praktyce konieczne jest przejście pod ten adres i zalogowanie się lub stworzenie konta w Google (Np g-mail). Najlepszym rozwiązaniem, które najczęściej się poleca jest posiadanie na stałe całego pakietu usług marketingowych Google na jednym koncie, co znacząco ułatwia dalsze działania.

Kiedy już zalogujemy się to, w dalszej kolejności zostajemy przekierowani do kolejnego etapu rejestracji. Wówczas konieczne jest podawanie danych na temat firmy, także jeśli chodzi o kraj, nazwę sklepu, która potem będzie widoczna oraz inne, istotne dane. Po ich zatwierdzeniu odbywa się kolejna część rejestracji, mająca aspekt bardziej techniczny. Sam proces konfigurowania nie jest trudny, a jeśli, jednak okaże się, że mamy z nim problem to można zwrócić się o pomoc do agencji, które na co dzień korzystają z tego typu narzędzi i posiadają znaczne doświadczenie w tej kwestii.