Skip to content Skip to footer

Sangre de drago – peruwiańskie remedium niemal na wszystkie choroby

O tym, że w roślinach drzemie duży potencjał leczniczy wiadomo od zawsze. Jednak mało kto, wie, że istnieje takie drzewo jak Croton lechleri, którego żywca zwana sangre de drago ma bardzo wiele pozytywnych zastosowań w medycynie.

Skąd wzięła się nazwa sangre de drago

Nazwa ta wzięła się stąd, że drzewo po odcięciu kory wygląda jakby mocno krwawiło. Wiąże się to z tym, iż jego żywica ma mocno krwisty kolor i dlatego przez amazońskich turystów została nazwana smoczą krwią. Zresztą jego nazwa odzwierciedla tylko to, co widać tylko gołym okiem i jest jak najbardziej zasadna.

Czym charakteryzuje się drzewo, które ma w sobie sangre de drago?

Na pewno tym, iż ma bardzo duże rozmiary, bo osiąga 25 metrów wysokości. Poza tym ma liście o sercowym kształcie i zielonobiałych kwiatach. Drzewo sangre de dragon uważane jest za talizman, który odgania złe moce i strzeże przed chorobami. Nic dziwnego, że oni w to święcie wierzą, ponieważ sangre de dragon to prawdziwy kolos, który potrafi zrobić ogromne wrażenie wizualne. Jednak w tym wszystkim najważniejsze jest, iż żywica tego drzewa to prawdziwe remedium na różne dolegliwości i bardzo silny lek, który można używać jedynie w określonych dawkach. Ich przekroczenie mogłoby skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Dlaczego drzewo sangre de drago jest takie wyjątkowe?

Po pierwsze, bo jest w pełni naturalnym lekiem na wszelkie dolegliwości i kłopoty skórne oraz jelitowe. Po drugie, bo zawiera w sobie ponad 40 związków aktywnych. Takim wynikiem nie może pochwalić się żadna dotychczas znana roślina lecznicza. Po trzecie dlatego, że żywica ta ma silne działanie przeciwzapalne, oksydacyjne i pozwala nie tylko zachować młody wygląd skóry, ale aktywnie walczy z objawami nowotworów i próbuje je do minimum zredukować. Lek na bazie sangre de drago pomaga ma wszelkie blizny, oparzenia, krosty i ma silne działanie odkażające. Dzięki czemu w miejscu skaleczenia nie wda się żadna infekcja.

W jaki sposób stosować sangre de drago?

Można to robić dwojako. Po pierwsze przykładać ją zewnętrznie do ran lub rozpuszczając w wodzie. Smocza krew krople to po prostu antidotum na wszelkie dolegliwości jelitowe. Doskonale zapobiega też trądzikowi bliznom i rozstępom. Smoczej krwi kropli można nawet użyć jako środka na podniesienie poziomu odporności organizmu. Roślina ta ma tyle zalet, że grzechem nie byłoby tego nie wykorzystać. Dlatego też smocza krew krople to produkt, który jest po prostu rozchwytywany i zyskuje sobie zwolenników na całej kuli ziemskiej.