Skip to content Skip to footer

Jak leczyć owrzodzenie podudzia?

Blisko 1,5% ludzi w Polsce cierpi na owrzodzenia podudzi. Owrzodzenia podudzia będące skutkiem rozwijającej się choroby naczyń żylnych stanowią zdecydowaną większość przypadków.

Czym jest owrzodzenie podudzia?

W tym artykule wyjaśnimy, jak powstają otwarte rany na nogach leczenie jest niestety długotrwałe. W krajach rozwijających się choroby naczyń żylnych są niestety bardzo poważnym problemem. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych lekarzy, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Warto mieć na uwadze, że choroby naczyń żylnych wywołują różne objawy somatyczne. Są to między innymi dolegliwości skórne, których leczenie jest nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne i bardzo skomplikowane. Teleangiektazje, czyli tak zwane pajączki naczyniowe pojawiają się w początkowym okresie na skórze chorego pacjenta. Z reguły pajączki powstają na stopach oraz podudziach. Po pewnym czasie można zaobserwować nawet siateczkowate żyły, które zlokalizowane są w dole podkolanowym oraz na podudziach. Są to poszerzenia naczyń żylnych o zabarwieniu niebieskim lub granatowym. Niestety pacjenci bardzo często bagatelizują początkowe objawy i zbyt później udają się do lekarza. Z upływem czasu choroba postępuje i zaczynają się pojawiać żylaki. Żylaki to mocno poszerzony żyły, które wystają ponad powierzchnię skóry.

Metody leczenia owrzodzeń

Należy pamiętać, że owrzodzenie podudzia powinno być leczone przez doświadczonego lekarza. W internecie można znaleźć domowe sposoby leczenia tego schorzenia, ale nic nie zastąpi profesjonalnej opieki medycznej. Po kilku tygodniach zmiany skórne różnego rodzaju zaczynają tworzyć się wokół żylaków. Są to przede wszystkim wypryski, przebarwienia oraz obrzęk. Wyprysk podudzi cechuje się suchością skóry, świądem oraz obrzękiem. Z czasem może to doprowadzić do zmiany o charakterze martwiczym, czyli owrzodzenia żylnego. Nieleczone żylaki oraz przebyta zakrzepica żył głębokich to bezpośrednie przyczyny Owrzodzenia podudzia. Niezwykle niebezpieczne są otwarte rany na nogach leczenie może trwać wiele miesięcy. Warto jasno podkreślić, że owrzodzenia podudzia to martwiczy ubytek skóry. Należy pamiętać, że zmiany chorobowe mocno obniżają jakość życia pacjentów. Owrzodzenia podudzi muszą być natychmiastowo leczone. Owrzodzenie podudzia jest niebezpieczne dla życia.