Skip to content Skip to footer

Zalety tektury falistej dwuwarstwowej

Niektóre przedmioty wymagają specjalnego zabezpieczenia podczas transportu, by nie uległy uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. W tym celu stosowane są różne materiały, ale najbardziej uniwersalny charakter ma tektura falista dwuwarstwowa.

Rodzaje tektury falistej

Najpopularniejszym rodzajem tektury falistej jest tektura dwuwarstwowa. Jedną warstwę stanowi tektura gładka, drugą tektura falista przypominająca harmonijkę. Oprócz niej występują także:

– tektura trzywarstwowa – na tekturę falistą z obu stron naklejana jest tektura gładka,
– tektura pięciowarstwowa – naprzemiennie występują trzy warstwy tektury gładkiej i dwie warstwy tektury falistej,
– tektura wielowarstwowa – maksymalnie może liczyć 7 warstw.

Producenci oferują tektury faliste o różnej szerokości i długości, najczęściej sprzedawane są w rolkach. Tektury różnią się także wysokością fali. Tektura o wysokiej fali jest bardziej sprężysta i sztywna, o niskiej fali odporna jest na zgniatanie w poziomie.

Zastosowanie tektury falistej dwuwarstwowej

Tektura falista dwuwarstwowa dzięki swoim zaletom ma bardzo szerokie zastosowanie. To produkt tani, wytrzymały i ekologiczny. Stosowana jest przede wszystkim w transporcie jako materiał zabezpieczający meble, sprzęt AGD przed otarciami i zarysowaniami. Służy także do zabezpieczania pojedynczych delikatnych przedmiotów (szkło, porcelana) umieszczanych w opakowaniach zbiorczych, które również wykonane są z papieru falistego. Bardzo często wykorzystywana jest także do zabezpieczania cennych dzieł sztuki podczas transportu.

Transport to nie jedyne zastosowanie tektury falistej dwuwarstwowej. Ze względu na swoją sztywność i wytrzymałość doskonale nadaje się do zabezpieczenia powierzchni podczas domowych remontów. Dzięki niej można ochronić meble oraz podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz nadmierną wilgocią podczas malowania.

Tektura falista dwuwarstwowa znalazła także zastosowanie w branży dekoracyjnej. Mimo swojej prostoty prezentuje się bardzo elegancko, dlatego chętnie wykorzystywana jest do produkcji torebek oraz pudełek prezentowych. Bardzo chętnie wykorzystywane są przez firmy w celach marketingowych. Wszelkie nadruki są bardzo dobrze widoczne, a dodatkowym atutem jest ekologia.