Skip to content Skip to footer

Jak można poprawić wynik jakości Adwords?

Każdy kto chce reklamować swoje towary i usługi w wyszukiwarce internetowej Google, w pierwszej kolejności powinien skupić się na wynikach jakości Adwords. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale podwyższanie stawek CPC nic nie da, gdy wynik jakości adwords będzie stać na niskim poziomie. Niniejszy artykuł to doskonałą propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą podwyższyć wartość wyników jakości Adwords, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to się zabrać.

Odpowiednia ilość słów kluczowych w treści

Aby poprawić Wynik Jakości AdWords w pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednią ilość słów kluczowych w treści swojej reklamy. Jak powszechnie wiadomo reklama jest najlepszym wabikiem na potencjalnych klientów, dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonego copywritera, który pomoże napisać odpowiednie treści. Warto wspomnieć również i o tym, aby nie przesadzić z liczbą fraz kluczowych.

Słowa kluczowe w adresie URL

Wynik jakości adwords można poprawić również poprzez umieszczanie słów kluczowych a adresie URL. Warto zachować następujący schemat linkowania – http://www.nazwa-strony/slowo-kluczowe. Pamiętać należy o tym, że docelowy adres nie jest widoczny bezpośrednio w reklamie, dlatego też warto przekierować swoich potencjalnych klientów na odpowiednio przygotowaną podstronę, która jest zoptymalizowana pod wybrane słowa kluczowe. Na rynku jest wiele specjalnych programów komputerowych, dzięki którym można idealnie dopasować adresy URL pod wybrane słowa kluczowe.

Wykluczanie nieefektywnych słów kluczowych

Aby poprawić swoje dotychczasowe wynik Jakości AdWords warto także poświecić nieco czasu na wykluczenie nieefektywnych słów kluczowych. Niestety w wielu kampaniach reklamowych znajduje się mnóstwo słów kluczowych o dość niskim współczynniku klikalności. Słowa te jak łatwo się domyśleć generują mało kliknięć i posiadają przeważnie bardzo niski wynik jakości. Aby nie zaniżać jakości całej kampanii, warto z nich zrezygnować jak najszybciej.

Wykluczanie nieefektywnych obszarów geograficznych

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wynik Jakości AdWords można poprawić również poprzez wykluczenie nieefektywnych obszarów geograficznych. Specjaliści od marketingu internetowego zalecają, aby zrezygnować z kierowania reklam do tych obszarów, które pomimo dokładnej optymalizacji generują słabe statystyki.