Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo stosować korektor podczas wykonywania makijażu

Korektor w płynie, albo gęsty kremowy korektor zamknięty w pudełeczku – przynajmniej jeden z tych kosmetyków powinien znaleźć się w kosmetyczce. Korektor jest niezbędny, jeżeli chce się wykonać trwały i estetyczny makijaż. Warto nauczyć się, jak należy go prawidłowo aplikować na skórę.

Korektor w płynie

Korektor w płynie zwykle zamknięty jest w podłużnym opakowaniu, nakłada się go za pomocą gąbeczki, która przypomina trochę szczoteczkę od tuszu do rzęs. Korektor w płynie mogą mieć pudrowe wykończenie, mogą też mieć właściwości rozświetlające – wtedy pełne są opalizujących drobinek odbijających światło. Korektor o matowym wykończeniu przeznaczone są dla kobiet mających idealnie gładką skórę, ponieważ ten typ kosmetyku ma tendencję do osadzania się w zmarszczkach i bruzdach. Powinny wybierać zatem raczej młode kobiety o jędrnej i sprężystej skórze. Co innego korektory rozświetlające – zwykle mają one bardziej lekką formułę, a rozświetlające drobinki sprawiają, że różnego rodzaju niedoskonałości takie jak na przykład sińce pod oczami, są mniej widoczne. Korektor w płynie zwykle nakłada się pod oczami. Należy nałożyć go na wcześniej wklepany w twarz fluid, a następnie całą twarz delikatnie przypudrować pudrem transparentnym. Aby dzienny oraz wieczorowy makijaż wyglądał naprawdę dobrze, warto zastosować korektor w płynie. Za jego pomocą można zniwelować widoczność cieni pod oczami, worków pod oczami, a także przebarwień w okolicach oczu.

Gęsty korektor w pudełeczku

Gęsty korektor w pudełeczku ma zupełnie inne zastosowanie. Zwykle na on kremową formułę, nakłada się go za pomocą opuszków palców tylko i wyłącznie, by ukryć miejscowe przebarwienia czy blizny. Tego typu korektor jest mocno kryjący, świetnie ujednolica zatem kolor cery po nałożeniu na twarz fluidu. Warto pamiętać, że nie należy zakrywać przebarwień skóry za pomocą grubej warstwy fluidu. Do tego służy właśnie gęsty korektor w pudełeczku. Warto poświęcić więcej czasu na wybranie dobrego odcienia. Generalnie korektor nigdy nie powinien być ani zbyt jasny, aby zbyt ciemny. Należy dobierać go do odcień fluidu, a nie do odcienia skóry. Korektor to naprawdę magiczny kosmetyk, który ma ogromne znaczenie w ujednoliceniu koloru cery.

Krzesło loft znaleźć można w ofercie spokko.pl