Skip to content Skip to footer

Zegarki dla kobiet – jak je nosić?

Zegarki damskie, poza swą podstawową funkcją, mogą być także elementem stylizacji. Dodatek tego typu bywa traktowany niemal jak biżuteria. Nie każdy wie, jak nosić tego rodzaju urządzenie, aby prezentowało się jak najlepiej.

Typy zegarków

Pierwsze zegarki damskie pojawiły się niemal 200 lat temu. Dziś każda kobieta może dokonać wyboru takiego modelu, jaki odpowiada jej potrzebom, gustom, stylowi życia. Zegarki dostępne są w wielu naprawdę bardzo różnorodnych kształtach, rozmiarach czy kolorach, ale przede wszystkim ważny jest sam rodzaj tego urządzenia. Część pań decyduje się zatem na kwarcowe, mechaniczne czy automatyczne wersje ze wskazówkami, inne natomiast o wiele bardziej preferują modele elektroniczne. Firmy, które zajmują się produkcją czasomierzy, wprowadzają dodatkowe funkcje i udogodnienia. Praktyczne zegarki dla kobiet, np. o właściwościach wodoodpornych, nikogo już nie dziwią. Wybierając spośród dziesiątek możliwości warto – poza wyglądem – zwrócić uwagę na jakość wykonania. Od lat szczególnie dużą sympatią cieszą się na pewno szwajcarskie czasomierze, jednak nie jest to oczywiście jedyna słuszna opcja.

Zegarki damskie – zasady użytkowania

Noszenie zegarka wydaje się być sprawą banalną, a mimo to wiele osób miewa z tym problem. Często powtarza się więc pytanie, na której ręce powinno się nosić takie urządzenia. Oczywiście każdy może zdecydować indywidualnie, ale warto pomyśleć o tym, że lewa ręka jest pod tym względem znacznie korzystniejsza, szczególnie wtedy, gdy użytkowniczka jest praworęczna. Zegarki dla kobiet, aby stać się dodatkiem do ubioru, muszą być odpowiednio dopasowane. Chodzi tu o zbieżność stylu – tak, aby wygląd był spójny. Trudno wyobrazić sobie suknię wieczorową, połączoną z elektronicznym, sportowym modelem zegarka. Druga sprawa to gabaryty urządzenia. Na rynku mamy do czynienia zarówno z delikatnymi, niewielkimi egzemplarzami, jak i całkiem sporymi, ciężkimi, o pokaźnej tarczy. Warto zachować też pewne proporcje, np. zegarki dla kobiet bardzo drobnych nie powinny być przesadnie dużych rozmiarów. Wielkość musi także współgrać z rodzajem ubioru. Do delikatnej sukienki znacznie lepiej pasować będzie niewielkich rozmiarów, skromniejszy czasomierz. Duże zegarki damskie dobrze zaprezentują się w codziennej, miejskiej czy sportowej stylizacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://ladysu.pl/pl/c/Zegarki/19