Skip to content Skip to footer

Jak przyciągnąć spojrzenie?

Wzrok to nasz podstawowy zmysł – to jest fakt, z którym nie sposób dyskutować. To właśnie za jego pomocą odkrywamy świat. Ta wiedza wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, a w szczególności w biznesie czy handlu. Tam w końcu chodzi o to, aby przyciągnąć uwagę klienta, zaciekawić go, sprawić, żeby zahaczył na czymś swój wzrok…

Druk przyciągający spojrzenie

W jaki jednak sposób możemy sprawić, że ktoś zainteresuje się szeroko pojętym słowem drukowanym? Czasem wykorzystywane są w tym celu pewne zagadki słowne, śmieszne zwroty, gry słów. Istnieje jednak jedno, bardzo proste rozwiązanie. Jakie?

Otóż można zastosować w druku metodę hot stamping. Jak ona wygląda? Przede wszystkim należy wiedzieć, że możemy wyróżnić różne jej typy i odmiany, o których będzie mowa później. Generalnie jednak metody druku hot stamping posiadają pewne cechy wspólne.

Hot stamping – jak wygląda?

Najogólniej rzecz ujmując można powiedzieć, że efektem tej metody jest złoty nadruk. Każdy z nas z pewnością nieraz się spotkał z pięknymi, złotymi literami gdzieś na okładce książki, kartce czy wizytówce – są one lekko połyskujące, gładkie, wyglądające nieco jak wprasowana naklejka. To jest właśnie klasyczne złocenie, powstałe na skutek zastosowania hot stampingu.

Należy jednak wiedzieć, że efektem zastosowania hot stampingu nie zawsze jest złoty nadruk. Dzisiaj bowiem możemy wyróżnić różne folie do tej metody – każda z nich może dawać nieco inne efekty. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na http://www.elanopack.pl/hot-stamping/

Typy folli hot stampingu

Przede wszystkim zatem mamy folie metaliczne. Złote oczywiście odpowiedzialne są za klasyczne złocenie, jednak z powodzeniem możemy także zastosować srebrne tudzież nawet kolorowe folie dające litery i wzory o innej barwie. Sprzedawane są one w wersji błyszczącej i matowej. Oprócz nich istnieją także folie pigmentowe, które z kolei charakteryzują się pełnym kryciem.

Czy mamy jeszcze jakieś inne folie? Oczywiście, że tak! Wyróżnić bowiem jeszcze możemy folie perłowe. Są one kolorowe i najczęściej w pewnym stopniu transparentne, czyli przezroczyste. Istnieje również specjalny rodzaj folii wykonywanych na zamówienie, stosowanych do tworzenia hologramów itp.

Kiedy zastosować profesjonalne złocenie?

Obok zalet złotego druku trudno przejść obojętnie. Przyciąga on wzrok, zaciekawia, ładnie wygląda. Gdzie możemy wykorzystać tę metodę? Praktycznie na wszystkich wyrobach papierniczych, na jakich tylko chcemy – granicą jest jedynie nasza wyobraźnia.

A zatem złote nadruki tudzież inne kolory świetnie sprawdzają się na okładkach książek, wizytówkach, magazynach, kartkach okolicznościowych tudzież opakowaniach.