Skip to content Skip to footer

Jakie gniazdka elektryczne wybrać?

Gniazdka elektryczne i włączniki to część osprzętu elektroinstalacyjnego, który montowany jest zawsze w końcowych fazach wykonywania przyłącza elektrycznego. Wybierając porządne gniazda elektryczne należy kierować się nie tylko ich ceną i walorami estetycznymi, ale również bezpieczeństwem. Dobre kontakty elektryczne powinny być potwierdzone odpowiednimi atestami i certyfikatami. Bardzo ważną kwestią jest także ich fachowy montaż, funkcjonalność oraz kompleksowe dopasowanie do danego pomieszczenia.

Jakie gniazdka elektryczne do domu?

Wszystkie gniazda elektryczne przeznaczone do montażu w mieszkaniu powinny mieć specjalne styki ochronne w postaci bolca, albo dwóch styków, które umieszczone są zawsze po bokach. W przypadku łazienek warto zainwestować w kontakty elektryczne, które posiadają specjalne klapki chroniące przed zalaniem wody. Gotowe gniazdka bryzgoszczelne można zastąpić gniazdkami, które wzbogacone są specjalnymi wkładkami pełniącymi taką samą rolę jak gumowe uszczelki montowane w zwykłych puszkach.

Gniazdka elektryczne dla małych dzieci

Jeżeli w naszym mieszkaniu przebywają małe dzieci, to warto zainwestować w gniazdka, które posiadają osłony torów prądowych. Korzystając z takich gniazdek mamy 100% pewność, że nasze dziecko nie włoży do nich paluszków, ani innych niebezpiecznych przedmiotów. Gniazdka ochronne są tylko nieco droższe od swoich zwykłych odpowiedników, a dzięki nim możemy znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa. Na rynku spotkać można również specjalne zaślepki, którym również można zabezpieczyć gniazdka elektryczne.

Jakie gniazdka elektryczne są w dzisiejszych czasach modne?

Jeżeli chodzi o osprzęt elektroinstalacyjny, to w dzisiejszych czasach górują dwa główne trendy. Pierwszym z nich jest minimalizm, który oparty jest głównie na prostych liniach i kątach. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie prostą formę, powinny skorzystać właśnie z tego wariantu. Drugim trendem są smukłe wykończenia, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach wnętrz. W tym drugim przypadku nasze gniazda elektryczne tylko w niewielkim stopniu będą odstawać od powierzchni ścian. Decydując się na poszczególne rozwiązania warto sprawdzić również dostępność oraz oferowane zestawienia kolorystyczne. W hurtowniach od ręki można dostać najpopularniejsze modele, a na mniej chodliwe produkty, niestety trzeba będzie poczekać nawet kilka dni. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się gniazda białe i ecru.

Artykuł przygotowany ze współpracą z https://www.egniazdka.pl/