Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pojemniki plastikowe i palety do firmy?

Każda firma prędzej czy później zaczyna rozwozić swoje towary i je magazynować. Dlatego też zazwyczaj pojawia się w końcu konieczność ich pakowania w przeróżne pojemniki czy ułożenia na paletach. Pojawia się teraz jednak pytanie, czym się kierować podczas wyboru najlepszych pojemników i palet? Teoretycznie dookoła nas jest ich naprawdę sporo, tylko czy na pewno są one wystarczająco dobre?

Jedna firma i kompatybilność sprzętu

No właśnie, zasadniczo polecany jest jeden producent pojemników przemysłowych, u którego będziemy się zaopatrywać. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim zazwyczaj wówczas wszystkie pojemniki pasują wzajemnie do siebie. Najczęściej także dany producent pojemników zaopatruje swoje produkty w specjalne systemy uniemożliwiające im wzajemne ześlizgnięcie się z siebie. Co więcej – jeśli pasują one do siebie, to da się wówczas tak zagospodarować przestrzeń w magazynie, czy w ciężarówce, że zaoszczędzimy sporo na finansach firmy.

Szeroka oferta

Nie dość, że powinien to być jeden producent palet, to jeszcze dobrze by było, gdyby posiadał on naprawdę szeroką ofertę. Dlaczego? Otóż często na początku rozwoju firmy nawet nie jesteśmy w stanie do końca sobie wyobrazić, jakich dokładnie będziemy potrzebować sprzętów. Tymczasem, jeśli kupimy już wiele sprzętu od jednego producenta pojemników przemysłowych, a później zaś okaże się, że potrzebujemy czegoś innego, to w przypadku małej oferty będziemy musieli zaopatrzyć się u innego producenta. Wówczas pojawia się dość zasadniczy problem z tym, że pojemniki nie pasują wzajemnie do siebie…

Jakość sprzętu

Ważne jest też to, aby był to producent palet, który dba o jakość wykonywanych i sprzedawanych przez siebie produktów. Dlaczego jest to takie istotne? Oczywisty argument jest taki, że im częściej sprzęt się będzie psuł, tym częściej trzeba będzie kupować nowy, co narazi nas na znaczne koszta. To jednak nie wszystko. Warto również mieć na uwadze, że wysoka jakość sprzętu oznacza także większe bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i produktu. Konkretniej rzecz ujmując im lepszy sprzęt, tym mniejsze ryzyko, że coś się wgniecie, uszkodzi towar, wyślizgnie się pracownikowi, spadnie z wózka widłowego itp..

Na koniec warto dodać, że istnieje jeden producent pojemników plastikowych ,który spełnia absolutnie wszystkie podane wyżej wymagania. Jest to Schoeller Allibert.