Skip to content Skip to footer

Jak wybrać prysznic?

Pomimo tego że prysznice prostokątne zaliczane są do zdecydowanie najpopularniejszego rozwiązania w polskich łazienkach, to jednak jak się okazuje, mała grupa inwestorów nie wie, jak się powinno prysznice w ogóle wybierać. Na co więc należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę, kupując do domu prysznic?

Jaki rodzaj prysznica wybrać?

Choć ogromna część Polaków bez zastanowienia wybiera Prysznice prostokątne, to jednak nie są one jedyną możliwością w sklepie. Na rynku dostać można naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Warto więc dowiedzieć się, czym się one charakteryzują.Jeśli ktoś nie ma w łazience dostatecznie wiele miejsca, aby zamontować prysznic prostokątny, najczęściej w takiej sytuacji sięga po model kwadratowy. Oczywiście jest on wyraźnie mniejszy, lecz jednocześnie nadal jest praktyczny i zajmuje jeszcze mniejszą ilość miejsca.Innego typu ciekawym pomysłem jest prysznic półokrągły. Posiada on dużą ilość miejsca wewnątrz, a jednocześnie pozwala zagospodarować często nieużywaną w łazience przestrzeń.

Wybieramy drzwi prysznicowe

Jak można się z łatwością domyślić, podczas kupowania prysznica do łazienki nie powinno się zwracać uwagi tylko na to, jaki będzie jego kształt, lecz również na wiele innych elementów jego wyposażenia. Doskonałym przykładem są w tym wypadku drzwi prysznicowe. Jak należy je wybierać?Zdecydowanie najbardziej polecanym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Dzięki nim można zaoszczędzić wiele miejsca, a więc rewelacyjnie sprawdzają się one w małych łazienkach.Innego typu ciekawym pomysłem są drzwi uchylne, lecz w tym wypadku trzeba mieć na uwadze to, że będą one podczas otwierania zajmowały dość sporo miejsca w łazience.

Materiał wykonania ścianek

Na sam koniec pozostaje kwestia tego, z jakiego tworzywa powinny być wykonane szyby obecne w kabinie prysznicowej. Jakie rozwiązanie będzie tu najlepsze?Jeśli chce się mieć prysznic możliwie jak najlepszy, poleca się wybranie szyb zrobionych ze szkła hartowanego. Co prawda będzie to model najdroższy, lecz szyby nie tylko będą bardzo mocne i wytrzymałe, lecz dodatkowo będą odporne na zabrudzenie.