Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem – przygotowania i podróż

Od dawien dawna mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, nic więc dziwnego, że wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez ukochanego pupila. Wyjazd z psem nie jest jednak taki prosty i warto się do niego odpowiednio przygotować. O co warto zadbać przed wyjazdem i w trakcie podróży?

Wybór ośrodka wakacyjnego

Wakacje z psem determinują miejsce wyjazdu, ponieważ nie wszystkie ośrodki wakacyjne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami.

Nie zawsze wynika to ze strachu właścicieli przed nadmiernym hałasem czy zniszczeniami, a często nie posiadają oni odpowiedniej przestrzeni, żeby zwierzęta mogły się wybiegać czy załatwiać.

Wybierając ośrodek na wakacje z psem, powinniśmy kierować się przede wszystkim lokalizacją, a więc unikać centrum miast i wybierać ośrodki, które są otoczone lasami, gdzie będziemy mogli spacerować czy biegać z naszym psem.

Wakacje z psem – przygotowania i podróż

Chcąc zabrać psa na wakacje, musimy go przede wszystkim zaszczepić przeciw boreliozie, tasiemcom oraz wściekliźnie, a także uprzednio przyzwyczaić do podróży samochodem, najlepiej od młodych lat.

Jeśli pies jest oswojony z podróżowaniem, to powinien wytrzymać nawet sześciogodzinną podróż nad morze, o ile zapewnimy mu regularne postoje, podczas których będzie się mógł wybiegać i napić.

Co zrobić jeśli pies nie może z nami jechać?

Jeśli pies jest chory, stary lub nie może jechać z nami na wakacje z innych przyczyn, to należy zapewnić mu odpowiednią opiekę na czas naszej nieobecności.

Najlepiej powierzyć psa w znane ręce najlepiej rodziny czy znajomych, ponieważ taki pobyt oszczędzi psu oraz nam samym stresu.

Jednak jeśli akurat nie mamy nikogo znajomego, to pozostaje możliwość zostawienia psa w hotelach dla psów, które zapewniają profesjonalną opiekę naszym czworonożnym przyjaciołom. Wybierając hotel, warto kierować się przede wszystkim opiniami, a najlepiej poleceniem zaufanych osób, ponieważ chodzi o dobro psa i nasz spokój ducha podczas wyjazdu.

Takie rozwiązanie, choć płatne może okazać się bardzo dobre, a gdy raz znajdziemy godny zaufania ośrodek, to kolejne wyjazdy będą znacznie łatwiejsze.