Skip to content Skip to footer

Jak zoptymalizować stronę internetową?

Dziś pozycjonowanie strony internetowej jest wręcz obowiązkową czynnością. Trudno jest sobie wyobrazić osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania bez pozycjonowania. Jednak to od czego trzeba zacząć przede wszystkim to optymalizacja strony.

Co to jest optymalizacja strony?

Przede wszystkim zacząć należy od wyjaśnienia czym jest optymalizacja strony. Jest to szereg działań, których celem jest dostosowanie strony do wymagań algorytmu wyszukiwarki, a tym samym osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja treści

Optymalizację strony rozpocząć należy od analizy zamieszczonej na niej treści. Jest to jeden z najważniejszych czynników jak ma wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania. Tworząc treści na stronę wziąć należy pod uwagę kilka elementów. Po pierwsze, nie mogą być one zbyt krótkie. Po drugie, muszą być to treści absolutnie unikalne. Po trzecie, muszą być właściwie sformatowane. Dlatego stosować należy nagłówki. I po czwarte, w treści umieszczone muszą być frazy kluczowe.

Tytuł i opis strony

Kolejny ważny aspekt w procesie optymalizacji to meta tags, czyli takie znaczniki jak tytuły oraz opisy podstron. Każda podstrona musi posiadać swój tytuł. Ważne jest także, aby na każdej podstronie był on inny. Podobnie jest w przypadku meta description. Tak jak w przypadku tytułu, tak samo każda podstrona musi mieć swój unikalny opis. Meta opis warto jest zawsze pisać ciekawie. Jest on bowiem widoczny w wynikach wyszukiwania. Warto zatem, aby był napisany tak, aby przyciągać uwagę użytkowników. Meta tags, takie jak meta title i meta description są zatem bardzo ważne. Meta opis ma wpływ nie tylko na pozycjonowanie strony internetowej, ale ma także wymiar marketingowy.

Optymalizacja grafiki

Optymalizując stronę internetową nie można także zapominać o grafikach oraz zdjęciach, które są na niej umieszczone. Ważne pod tym kątem są dwa elementy. Po pierwsze, strona nie może być przeładowana grafiką i zdjęciami. W takim przypadku będzie się po prostu długo ładować. Będzie się to bezpośrednio przekładać na trudności w osiągnięciu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwaniach. Po drugie, wszystkie zdjęcia zawsze powinny być opisane atrybutem ALT. Jest to tekstowy opis zdjęcia. Dzięki temu można podpowiedzieć algorytmowi wyszukiwarki co znajduje się na danym zdjęciu.