Skip to content Skip to footer

Jaka fryzura męska ukryje łysinę?

Przerzedzone włosy na czubku głowy mogą być przyczyną kompleksów. Jest to problem, który dotyka mężczyzn w każdym wieku. Oczywiście łysienie przybiera również inne formy. Zakola sprawiają, że czoło wydaje się większe, a tym samym pojawia się zauważalna dysproporcja twarzy. Sprawdzone fryzury dla łysiejących pozwalają poczuć się i wyglądać lepiej. Nie trzeba decydować się na ogolenie głowy maszynką!

Bałagan na głowie

Zakola fryzura składająca się z niesfornych kędziorków spadających na czoło wydaje się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jest ona urocza, a jednocześnie efektowna. Taka fryzura dla łysiejących z pewnością zakryje drobne mankamenty. Warunek jest jeden – musimy zapuścić włosy na kilka centymetrów. Ponadto jest to opcja dla tych, którzy posiadają włosy skłonne do wywijania i stylizowania. Nie mogą być one zbyt sztywne i grube, gdyż nigdy nie osiągniemy pożądanego efektu. Będziemy prezentować się tak, jakbyśmy zapomnieli się uczesać.

Proponowana fryzura dla łysiejących nie wymaga wielogodzinnej stylizacji, co stanowi wielki plus. Dobrze jest nadać włosom objętość. Podczas suszenia możemy skierować głowę do dołu, dzięki czemu fryzura stanie się odbita od nasady. Nawet, jeśli nie posiadamy dużej ilości włosów, to na pierwszy rzut oka nie będzie tego widać. Zakola fryzura w nieładzie może również prezentować się seksownie, jednak ważne jest to, aby pasowała ona do naszego stylu. Jest ona niezwykle wyrazista, a więc powinna stanowić uzupełnienie całości.

Fryzura z przedziałkiem

Przerzedzone włosy na czubku głowy możemy zatuszować fryzurą z przedziałkiem. Jedna strona powinna być starannie przyklepana, druga zaś odbita od nasady i zaczesana na bok. Przedziałek nie może znajdować się na środku, gdyż to nigdy nie będzie wyglądać dobrze. W przypadku zakoli fryzura powinna być skierowana w przód. Jeśli posiadamy przerzedzone włosy na czubku głowy, to skierujmy je w tył. Wielu mężczyzn podkreśla przedziałek poprzez wygolenie w jego miejscu cienkiego paska.

W zdecydowanej większości przypadków łysienia nie da się powstrzymać. Jeśli włosów jest już bardzo mało, to żadna fryzura tego nie ukryje. Dobrze jest skracać je stopniowo, tak aby przyzwyczaić się do swojego odbicia w lustrze. Dla wielu mężczyzn łysa głowa jest ostatecznością, jednak w naszym przypadku może być to najlepsze rozwiązanie. Warto wziąć pod uwagę zapuszczenie zarostu na twarzy, który doda nam charakteru.