Skip to content Skip to footer

Jaki dom seniora wybrać?

Naturalną koleją życia jest starzenie się. Niestety starość wiąże się przeważnie z różnymi poważnymi chorobami. Opieka nad starszymi osobami staje się mocno problematyczna, a do tego wszystko dzieje się bardzo szybko.

Wybór domu opieki

Rodzina staje przed ciężkim wyborem, czy oddać ukochane osoby do domu opieki. Z pewnością podjęcie takiej decyzji nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat konkretnego ośrodka. Domy opieki Mazowieckie posiadają wykwalifikowany personel, więc nie musisz się o nic martwić. Spokojne i bezpieczne funkcjonowanie starszym ludziom mogą zapewnić opinie innych osób oraz szczegółowy wywiad. Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo niepochlebna opinia panowała na temat domów seniora. Sporo mówiło się o niemiłej obsłudze oraz kiepskich warunkach, które tam panują. Na przestrzeni lat mocno się to zmieniło i obecnie dom opieki dla chorych na alzheimera to bardzo dobrze wyposażone miejsce. Zdarza się, że osoby starsze same decydują się na pobyt w domu opieki. Jak wszystko, takie rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety.

Opiekunki w domu opieki

Na początku trzeba podkreślić, że pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry przebywa senior. Pracują tam doświadczone opiekunki, które pomagają seniorom wykonywać podstawowe czynności. Dodatkowo można liczyć na całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską. Opiekunki dbają również, żeby osoby starsze przyjmowały wszystkie leki przepisane przez lekarza. Lekarze i to często specjaliści pełnią dyżur na miejscu. Jeśli zajdzie taka potrzeba to mogą natychmiast podjąć interwencję. W domach seniora przebywają z reguły ludzie w podobnym wieku i z podobnymi problemami. Przez cały czas mają kontakt z innymi ludźmi, więc nie czują się samotni. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pokoje jednoosobowe znajdują się w większości domów seniora. Poczucie bezpieczeństwa i prywatności daje pensjonariuszowi takie oddzielne miejsce. Jednocześnie różnorodne aktywności oraz atrakcje organizowane są w takich miejscach. Starsze osoby mogą czuć się potrzebne, jeśli biorą udział w codziennych czynnościach. Jednak zawsze występują również wady takiego rozwiązania. Przeprowadzki z dotychczasowego mieszkania wymaga pobyt w domu seniora. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo trudne doświadczenie dla osób starszych. Teraz masz już wiedzę, jak wybrać dom seniora Warszawa to duże miasto.