Skip to content Skip to footer

Zalety paneli winylowych

Wykończenie podłóg w mieszkaniu to jeden z najważniejszych dylematów, które trzeba rozwiązać. Pod uwagę należy wziąć pod uwagę nie tylko design poszczególnych pomieszczeń, ale także materiał, z którego wykonana będzie podłoga. Powinien być estetyczny, trwały i łatwy do pielęgnacji. Wybierając podłogę, warto rozważyć panele winylowe.

Zalety paneli winylowych

Panele winylowe LVT to stosunkowo nowe rozwiązanie, które nie jest jeszcze bardzo rozpowszechnione w Polsce, mimo swoich wielu zalet.

Największą zaletą paneli winylowych jest ich trwałość i odporność na działanie wody, środków chemicznych, promieni UV oraz uszkodzeń mechanicznych. Pod tym względem dorównują płytkom ceramicznym lub podłogom z kamienia naturalnego, ale po dotknięciu dłonią są znacznie cieplejsze, więc bardzo przyjemne. Doskonale nadają się jako wykończenie podłóg przy ogrzewaniu podłogowym, równocześnie są łatwe w układaniu.

Do pozostałych zalet można zaliczyć antystatyczność, dzięki czemu panele nie przyciągają kurzu i są łatwe w utrzymaniu czystości.

W porównaniu z panelami laminowanymi lub podłogami drewnianymi są znacznie cichsze, nie skrzypią i nie przenoszą dźwięków.

Design paneli winylowych

To niewątpliwie jedna z największych zalet paneli winylowych. Do złudzenia przypominają marmur, granit oraz różne rodzaje drewna naturalnego. Dzięki temu bez problemu można dopasować je do wystroju salonu, sypialni lub kuchni.

Panele winylowe białe to doskonała baza do stworzenia własnych, niebanalnych aranżacji łazienki, kuchni, pokoju dziecięcego. Można na panele nanieść własne obrazy lub zdjęcia, które będą trwałe i nie będą blakły po myciu lub pod wpływem promieni UV.

Panele winylowe białe doskonale nadają się do różnego rodzaju placówek służby zdrowia, są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale także odporne na intensywne użytkowanie.

Nie ulega wątpliwości, że w najbliższym czasie panele winylowe ze względu na swoje walory, staną się jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych podłóg oraz ścian.