Skip to content Skip to footer

Jaki wpływ na marketing firmy ma hurtownia kartonów, z którą współpracuje?

W dobie social mediów nieustannie dzielimy się w internecie swoimi przemyśleniami, nawet w najbardziej prozaicznych kwestiach. Ostatnimi czasy popularność zdobył trend zwany un-boxingiem, czyli otwieranie otrzymanych paczek na wizji. W związku z tym każdy sprzedawca, a także produkująca kartony hurtownia starają się, by ich opakowania były jak najbardziej estetyczne.

Un-boxing experiance

W dużej mierze za sprawą social mediów, tektura poza standardową funkcją ochrony towaru w transporcie, zyskała także znaczenie marketingowe. Użytkownicy popularnych portali społecznościowych uwielbiają wszakże chwalić się upolowanymi w sieci okazjami i chętnie dokumentują moment otwierania otrzymanej paczki. Jeśli hurtownia kartonów zapewni sprzedawcy estetyczne, najlepiej spersonalizowane opakowanie, nim jeszcze klient zobaczy towar, samo pudełko wzbudzi szereg pozytywnych emocji. Wykorzystanie potencjału tego procesu zwanego „un-boxing experiance”, pozwala zbudować z kupującym więź, która będzie owocowała jego lojalnością wobec marki.

Trendy w opakowaniach

W dzisiejszych czasach nawet tak, zdawałoby się, mało istotna kwestia, jak sposób pakowania przesyłek ma znaczenie wizerunkowe. Obecnie, wręcz nie tyle trendem, ile wręcz społecznym wymogiem jest recykling. Zarówno sprzedawca, jak i dostarczająca mu Kartony hurtownia muszą stawiać na ekologiczne rozwiązania. Świadomi klienci nie chcą swoimi zakupami przyczyniać się do degradacji środowiska, dlatego chętniej kupują w miejscach, które pakują swoje przesyłki w tekturę z makulatury, niż w nawet najbardziej oryginalną, kolorową folię. Wygląda na to, że trend ten będzie się stale rozwijał, zatem warto już teraz zadbać o to, by hurtownia kartonów, z którą podejmuje się współpracę, stawiała na ekologiczne rozwiązania produkcyjne.

W czasach stałego dostępu do internetu firmy stają przed szeregiem wizerunkowych wyzwań. Okazuje się, że czasem nawet niuanse, takie jak opakowanie, mogą mieć równe znaczenie, co skrzętnie przygotowywane i drogie kampanie marketingowe.