Skip to content Skip to footer

Jakie możliwości dają panele w trójwymiarze?

Panele 3d scienne robią prawdziwą furorę w Polsce i na świecie. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że stanowią obecnie jeden z najpowszechniejszych trendów aranżacyjnych. Dlaczego tak często po nie sięgamy? Ponieważ przede wszystkim są ekonomiczne, praktyczne i bardzo oryginalne. Dzięki nim, stosunkowo niewielkim sumptem finansowym i nakładem pracy możemy tworzyć niepowtarzalne wnętrza o indywidualnej osobowości. Co jednak istotnego warto wiedzieć o trójwymiarowych panelach?

Montaż i czynności przygotowawcze

Panele scienne 3d produkowane są z różnych materiałów takich, jak: gips, drewno, czy pcv. W zależności od użytego materiału, montowanie paneli wymaga przestrzegania konkretnych reguł. Najważniejsze dla domorosłej złotej rączki, która chce samodzielnie położyć panele na ścianie powinny być wytyczne producenta. Często ściana pod panele musi zostać uprzednio zagruntowana. Producenci kasetonów 3d przeznaczonych na ścianę czasem rekomendują użycie konkretnych klejów. Zachowanie należytej przyczepności jest bowiem priorytetem, ponieważ ten czynnik decyduje o tym, jak długo będziemy cieszyć się ulubionymi kasetonami. Zasadniczo panele scienne dają się łatwo przycinać i są na tyle elastyczne, by nie pękać podczas tej czynności. Panele 3d scienne nadają się również do malowania zwykłymi farbami przeznaczonymi do ścian. Można to robić za pomocą pędzla, wałka, bądź pistoletu natryskowego. Panele można kupić już pomalowane i wówczas oszczędzamy czas, jednak pomalowanie ściany już po podklejeniu kasetonów pozwala zamaskować miejsca, gdzie występują łączenia pomiędzy poszczególnymi blokami.

Jak prawidłowo dbać o panele scienne 3d?

Żywotność eksploatacyjna zależy, nie tylko od jakości wykonania konkretnych produktów, ale także od ich odpowiedniej pielęgnacji na co dzień. Na panelach osiada kurz, podobnie, jak na wszelkich innych powierzchniach, meblach, czy elementach wyposażenia naszego domu, więc nieodzownym zabiegiem jest regularne przecieranie, bądź omiatanie paneli ściennych z nagromadzonych nieczystości, i pyłków. Można o nie zadbać również profilaktycznie. Na rynku dostępne są liczne impregnaty do paneli, które pomogą utrzymać je w nienagannym stanie przez długie miesiące, a nawet lata. Dzięki pielęgnacji wszystkie naścienne kompozycje będą prezentowały się efektownie i staną się obiektami zachwytu naszych gości. Nawet panele pomalowane farbą można przecierać wilgotną ściereczką- ważne, by pamiętać o użyciu farby nadającej się do mycia. W ten sposób nasza ściana nie straci swojego blasku oraz kolorytu.