Skip to content Skip to footer

Mieszkanie wyremontuję szybko i tanio

Każdy właściciel domu lub mieszkania doskonale wie o tym, że dom lub mieszkanie bez remontu nie będzie wyglądało dobrze. Remonty trzeba okresowo przeprowadzać. Jest to warunek, aby mieszkać komfortowo i bezpiecznie. Aby remont przebiegł bez zakłóceń, trzeba znaleźć dobrą ekipę remontową. Jak to zrobić?

Ekipa z polecenia

Chyba najczęściej remont łazienki w Katowicach wykonywany jest przez ekipy z polecenia. Polecenie rodziny lub znajomych – to niemal rzecz święta. Najlepiej, jeżeli można przed powierzeniem ekipie swojego domu lub mieszkania zobaczyć efekty jej pracy na własne oczy. Wtedy nie ma mowy o pomyłce lub pewnych nieścisłościach.

Coś może dla kogoś być ładne i estetyczne, a dla drugiej osoby – niekonieczne. Gusta są bardzo różne. Dlatego też najlepiej sprecyzować swoje oczekiwania w rozmowie z rodziną i znajomymi, jeżeli pragniemy, aby polecili nam oni ekipę remontową do naszego domu lub mieszkania.

Umowa to podstawa

Podstawą udanej współpracy jest umowa. Umowa powinna być sporządzona na piśmie i to jak najbardziej szczegółowe. Jak największa ilość szczegółów zawarta w umowie chroni zarówno jedną jak i drugą stronę. Dlatego też umowa powinna być zawarta w formie pisemnej, a nie ustnej. Oczywiście, według prawa, ustna umowa również jest podstawą do roszczeń. Warto jednak napisać wszystko czarno na białym, aby obie strony trzymały się ustaleń.

Umowa na piśmie mobilizuje do dotrzymywania terminów zdecydowanie bardziej. Bardzo ważne jest zapisanie w umowie terminu zakończenia prac. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak taka umowa ma wyglądać, możemy nawet skonsultować się z prawnikiem. Zazwyczaj na taki remont wydajemy spore pieniądze i warto byłoby dobrze je zainwestować. Konsultacja z prawnikiem będzie kosztowała kilkaset złotych a możemy zaoszczędzić o wiele, wiele więcej.

Remonty mieszkań na Śląsku

Ceny remontów są zróżnicowane w zależności od różnych czynników. Wiele zależy między innymi od doświadczenia i renomy ekipy remontowej. To ciekawe, wiele zależy też od regionu kraju. Są takie miejsca na mapie, gdzie remonty są tańsze, a są takie miejsca na mapie, gdzie remonty są bardzo drogie.

Na pewno nie warto oszczędzać za wszelką cenę. Pamiętajmy, że remont mieszkania to inwestycja na kolejne kilka bądź nawet kilkanaście lat. Wyobraźmy sobie, że każdego dnia będziemy mieszkać w tych wyremontowanych wnętrzach. Taka perspektywa powinna nieco ostudzić nasze zapędy oszczędzania i stawiania ceny na pierwszym miejscu. Remonty mieszkań na Śląsku warto przeprowadzać w oparciu o rozsądek.