Skip to content Skip to footer

Jakie zalety posiadają kotły warzelne przechylne?

Dzięki kotłom warzelnym o przechylnej konstrukcji można w krótkim czasie przygotować różnego rodzaju potrawy. Jakie są główne zalety tego typu urządzeń gastronomicznych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Do przygotowywania dużych ilości potraw jednogarnkowych najlepiej nadają się kotły warzelne. To urządzenia mogące posiadać pojemność od 30 litrów to nawet 300 litrów w zależności od ich konstrukcji.

Aktualnie w użyciu można znaleźć różne rodzaju kotłów warzelnych, które można podzielić na dwie główne kategorie, a mianowicie:

• kotły warzelne stacjonarne
• kotły warzelne przechylne

Skupmy się tutaj na tych drugich, czyli na kotłach posiadających funkcję przechylania zbiorników. Jakie są ich główne zalety?

1. Kotły warzelne przechylne – szybkie gotowanie potraw jednogarnkowych

Przede wszystkim kocioł warzelny przechylny to urządzenie, z którym można najszybciej przygotować potrawy jednogarnkowe – dzięki nim można przyrządzić je nawet w mniej niż godzinę w bardzo dużych ilościach!

Kotły tego rodzaju wybierane są do przygotowywanie wielu różnych dań jednogarnkowych, na przykład zup, gulaszów, leczo czy też innych potrawek warzywnych i mięsnych. Po umieszczeniu w pojemniku kotła potrzebnych składników i uzupełnieniu go wodą wystarczy zamknąć pokrywę i uruchomić urządzenie. Specjalne systemy bezpieczeństwa mogą nadzorować pracę kotła warzelnego i zapobiegać przypaleniu się potrawy.

2. Kotły warzelne przechylne – bezpieczne wylewanie potraw

W przeciwieństwie to kotłów posiadających stacjonarną konstrukcję, kotły warzelne przechylne to urządzenia, które wyposażone są w przechylane pojemniki. Mogą posiadać od jednego do nawet trzech pojemników, dlatego można przygotowywać w nich kilka potraw jednocześnie.

Funkcja przechylania w kotłach warzelnych tego rodzaju pozwala na łatwe wylanie potrawy do innego naczynia, dlatego też można wtedy zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko poparzenia wśród pracowników.

Warto także wskazać, że kotły warzelne przechylne wyposażone są w specjalne blokady, które zabezpieczają przed przypadkowym wylaniem się zawartości.

3. Kotły warzelne przechylne – tanie gotowanie

Na koniec warto też zaznaczyć, że kocioł warzelny to tani sposób na przygotowanie potraw dla dużej liczby osób.

Kotły mogą być zasilane gazem, prądem albo też mogą pracować na parę technologiczną z wytwornicy lub instalacji parowej.

Kotły warzelne przechylne dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl