Skip to content Skip to footer

Nadziewarka do kiełbas – pozioma czy pionowa?

Urządzenia takie, jak nadziewarki do kiełbas można zakupić w kilku różnych wariantach. Najczęściej dzielone są one na poziome i pionowe. Co wybrać?

Samodzielna produkcja kiełbas

Do produkcji kiełbas we własnym zakresie potrzebny będzie odpowiedni sprzęt – to nadziewarka do kiełbas, czyli narzędzie pozwalające na nadziewanie osłonek farszem.

Profesjonalne nadziewarki do kiełbas potrafią działać automatycznie na liniach produkcyjnych, ale w sprzedaży znaleźć można także urządzenia ręczne, które doskonale nadają się do małych zakładów mięsnych, restauracji czy też dla użytkowników indywidualnych.

Nadziewarki do kiełbas podzielić można na dwa główne rodzaje, czyli na:

• nadziewarki poziome
• nadziewarki pionowe

Jaka nadziewarka do kiełbas będzie najlepszym zakupem?

Pozioma nadziewarka do kiełbas

W poziomej nadziewarce do kiełbas zbiornik przeznaczony na farsz znajduje się poziomo nad blatem. Tego typu urządzenie posiada boczny otwór z tłokiem oraz umieszczony na drugim boku lejek, na który nakłada się osłonkę.

Poziome nadziewarki do kiełbas posiadają proste połączenie pomiędzy zbiornikiem a lejkiem, dlatego równomiernie nadziewają osłonki. Z drugiej jednak strony korzystanie z takiego rodzaju urządzenia może być bardziej kłopotliwe – boczne umieszczenie otworu z tłokiem może utrudniać nakładanie farszu. Alternatywa to model z podnoszonym zbiornikiem, który ułatwia umieszczenie w nim farszu.

Warto wskazać też, że poziome nadziewarki dostępne są w raczej mniejszych pojemnościach w stosunku do nadziewarek pionowych.

Pionowa nadziewarka do kiełbas

Drugi typ nadziewarek to urządzenia pionowe, w których zbiornik umieszczony jest prostopadle do podłoża. Pionowa nadziewarka do kiełbas to urządzenie, które także pozwala na przygotowanie pysznych wyrobów, a przy tym jest także łatwe w obsłudze.

Otwór umieszczony na górze nadziewarki pozwala na łatwe umieszczenie w niej farszu. Pionowy tłok także upraszcza obsługę urządzenia.

W pionowych nadziewarkach lejek umieszczony jest jednak poziomo i z pojemnikiem na farsz łączy go specjalne kolano. To ono może być słabym punktem urządzenia – może zbierać się w nim farsz, co może utrudnić nadziewanie kiełbas.

Podsumowując, zarówno pozioma, jak i pionowa nadziewarka do kiełbas posiadają swoje plusy i minusy. Najlepiej wybrać model odpowiadający naszym indywidualnym potrzebom!

Nadziewarki do kiełbas dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl