Skip to content Skip to footer

Korzyści zdrowotne herbaty z malwy sudańskiej

Korzyści zdrowotne herbaty z hibiskusa (malwy sudańskiej) obejmują jej zdolność do obniżania wysokiego ciśnienia krwi, obniżania poziomu cholesterolu, zmniejszania stanów zapalnych i łagodzenia problemów trawiennych. Herbata z malwy sudańskiej może również przyspieszyć metabolizm, aby pomóc w stopniowej utracie wagi. Jest bogata w witaminę C, minerały i przeciwutleniacze.

Hibiskus właściwości herbaty

Herbata z hibiskusa ma kolor czerwono-fioletowy lub ciemnofioletowy i ma zdecydowanie cierpki smak. Jest to bardzo popularny napój na całym świecie, który może być dobrą alternatywą dla zwykłej herbaty, a także soków i napojów gazowanych. Herbata jest dostępna na całym świecie i może być spożywana na ciepło lub na zimno, w zależności od preferencji. Jest niskokaloryczna i nie zawiera kofeiny. Hibiskus właściwości dla zdrowia ma wiele.

Malwa sudańska jest bogata w minerały, w tym wapń, żelazo, magnez, fosfor i potas oraz sód i cynk. Zawiera witaminy z grupy B, takie jak niacyna i kwas foliowy. Jest źródłem antocyjanów, dzięki czemu pomaga w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, przeziębień i infekcji dróg moczowych.

Korzyści zdrowotne herbaty z hibiskusa

Spożywanie herbaty z hibiskusa obniża ciśnienie krwi u dorosłych z łagodnym nadciśnieniem. Badania udowadniają, że hibiskus właściwości ma przeciwnadciśnieniowe i jest korzystna w leczeniu chorób serca, co może być korzystne dla osób z wysokim ciśnieniem krwi i osób z wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, herbata z hibiskusa może obniżyć ciśnienie krwi nawet o 10 punktów. Aby nastąpiła poprawa, należy spożywać trzy filiżanki naparu dziennie przez kilka tygodni. Ma także właściwości moczopędne i obniżające ciśnienie krwi.

Napar z hibiskusa może być korzystna dla utraty wagi. Badania pokazują, że ekstrakt z hibiskusa zmniejsza wchłanianie skrobi i glukozy, dwóch składników odżywczych, które prowadzą do przyrostu masy ciała i mogą pomóc w utracie wagi.

Hibiskus hamuje produkcję amylazy, która pomaga w przyswajaniu węglowodanów i skrobi, dlatego hibiskus jest zawarty w wielu produktach odchudzających.

Malwa sudańska pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu w organizmie, co chroni przed chorobami serca i naczynia krwionośne przed uszkodzeniem. Hipoglikemiczne właściwości herbaty z hibiskusa mogą być korzystne dla osób cierpiących na zaburzenia cukru we krwi, takie jak cukrzyca.