Skip to content Skip to footer

Wszystko, co warto wiedzieć o folii pęcherzykowej

Folia pęcherzykowa, nazywana też bąbelkową, jest rozwiązaniem, które nie ma sobie równych w pakowaniu. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że ma o wiele więcej zastosowań. Na jakie jej rodzaje zwracać zatem szczególną uwagę przygotowując się do jej zakupu?

Rodzaje folii bąbelkowej

Producent folii bąbelkowej przeważnie ma w swojej ofercie przynajmniej kilka jej rodzajów dostosowanych do zróżnicowanych, często nieoczywistych potrzeb zgłaszanych przez potencjalnych odbiorców. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwa się folia bąbelkowa tradycyjna, oferta najsolidniejszych firm obejmuje jednak również tak zwaną ekologiczną folię pęcherzykową, poduszki wypełnione powietrzem, folię z dużymi bąblami oraz folię z perforacją. Współcześnie produkcja folii bąbelkowej odbywa się z uwzględnieniem oczekiwań zgłaszanych przez konkretnych nabywców. To właśnie dlatego Producent folii bąbelkowej przeważnie nie ma problemu z dopasowaniem do indywidualnych potrzeb zarówno rozmiaru, jak i kolorystyki folii pęcherzykowej. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem nie muszą już obawiać się tego, że będą musiały zamawiać przesadnie dużo egzemplarzy folii. Producent folii bąbelkowej dysponuje dziś nowoczesnym parkiem maszynowym sprawiającym, że produkowanie mniejszych ilości folii także jest opłacalne.

Najpopularniejsze przykłady folii bąbelkowej

Zapotrzebowanie na folię pęcherzykową jest duże już od lat. Nie oznacza to jednak, że modne są przez cały czas te same jej rodzaje. Dziś zatem w cenie jest przede wszystkim ekologiczna folia pęcherzykowa charakteryzująca się wykonaniem z materiałów pochodzących z recyklingu. Ten rodzaj folii często jest zamawiany na wyraźną prośbę odbiorcy końcowego, któremu dobro planety leży na sercu. Najbardziej znani producenci folii bąbelkowej są w stanie polecić rozwiązania pochodzące z recyklingu nawet w pięćdziesięciu procentach. Duże zainteresowanie wśród kupujących wywołuje także produkcja folii bąbelkowej o dużych bąblach. Jest ona nieoceniona podczas transportu szczególnie cennych produktów. Jej mocną stroną jest także wytrzymałość, dzięki której można wykorzystywać ją także do transportu na duże odległości oraz tego, który odbywa się w szczególnie trudnych warunkach.