Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić dekoracyjne panele ścienne?

Wykończenie ścian to ważny etap każdego generalnego remontu. Jaki rodzaj wykończenia wybrać? Nowoczesnym rozwiązaniem łączącym estetykę i funkcjonalność będą ozdobne panele ścienne. Jakie są ich największe zalety? Gdzie je kupić i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dlaczego plastikowe panele na ścianę?

Ozdobne panele ścienne to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, jeśli chodzi o wykończenie ścian. Jakie są ich największe atuty? To przede wszystkim wyjątkowo udane połączenie stylu i funkcjonalności.
Jeśli chodzi o estetykę, plastikowe panele na ścianę dają właściwie nieograniczone możliwości. Są dostępne w tylu kolorach i wzorach, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mogą być jednolite albo pokryte nadrukami. Świetnie imitują tapety, drewno, beton czy cegłę. Nadają się do każdego pomieszczenia i ułatwiają stworzenie w nim przytulnej, domowej atmosfery.
Ich atutem jest doskonała wytrzymałość. Wyprodukowane z twardego PCV są odporne na zarysowania i pękanie. Dodatkowo posiadają właściwości wodoodporne. Nie chłoną też tłuszczy, nie wymagają specjalistycznej konserwacji, żeby świetnie się prezentowały, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną szmatką.

Dekoracyjne panele ścienne – duże możliwości aranżacyjne

Plastikowe panele ścienne mają jeszcze jedną zaletę. Pozwalają stworzyć wnętrze w dowolnym stylu. Ze względu na szeroką gamę kolorystyczną, a także sporą wytrzymałość, świetnie nadają się do każdego pomieszczenia, od salonu, przez kuchnię, po pokój dziecięcy.
Jako że są odporne na działanie wilgoci i nie chłoną zabrudzeń, mogą być stosowane w kuchniach i łazienkach. Są coraz częściej wybieraną alternatywą dla kafli. Są tańsze, ich montaż jest szybszy i łatwiejszy, doskonale znoszą kontakt z wilgocią. Umieszczone nad blatem w kuchni przetrwają lata i ułatwią utrzymanie pomieszczenia w czystości. Jako że wszelkie zabrudzenia można usunąć z nich wilgotną szmatką, są też polecane do pokoi dziecięcych.

Ozdobne panele na ścianę – gdzie kupić?

Gdzie szukać ozdobnych paneli ściennych? Największą ofertą mogą pochwalić się specjalistyczne sklepy internetowe, choć coraz częściej dekoracyjne panele na ścianę pojawiają się także w sklepach stacjonarnych. Także tych mniejszych, działających lokalnie.
Najważniejsze, by przy wyborze paneli zachować czujność. Stawiać na produkty renomowanych producentów – wykonane z PCV wysokiej jakości, starannie wykończone. Idealnym rozwiązaniem są panele z wypustkami, które przyspieszają montaż, a także umożliwiają go osobie, które nie ma doświadczenia w pracach budowlanych.