Skip to content Skip to footer

Marketing internetowy na miarę XXI wieku

Ze wszystkich stron pojawiają się teraz informacje, że warto zainwestować w reklamę Google, że pozycjonowanie strony internetowej jest bardzo ważne, że nie istnieć w sieci to tak, jakby nie istnieć w ogóle… Czy te głosy mają w sobie choć ziarno prawdy? Czy reklama w Google jest nam, jako firmie tak bardzo potrzebna? Na te pytania odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule…

W internetowym świecie

Na początek musimy sobie jasno powiedzieć, że obecnie konieczne jest funkcjonowanie każdej firmy w Internecie. Strona internetowa i jej pozycjonowanie to absolutne podstawy, które dopiero umożliwiają zaistnienie na rynku. Prawdą jest zatem stwierdzenie, że nie istnieć w sieci, to tak jakby w ogóle nie istnieć. Jednak same powyższe działania nie wystarczą, aby zdobyć wielu klientów. Trzeba odpowiednio się zareklamować…

Reklama w Google – najlepszy pomysł

Reklama to podstawowe narzędzie – o tym doskonale wie każdy przedsiębiorca. Dlatego tak, jak w świecie rzeczywistym reklamujemy się poprzez gazety, telewizję, ulotki itp, tak w internecie niezwykle skutecznym narzędziem jest reklama Google. Taka Google reklama przybiera postać linku sponsorowanego umieszczonego nad wynikami wyszukiwania albo obrazka naszego produktu. Obie formy Google reklamy mają bardzo korzystną dla nas formę płatności. Otóż płaci się tutaj za kliknięcie na reklamę, nie zaś za sam fakt jej umieszczenia.

Pamiętać jednak trzeba, że aby Google reklama przyniosła pożądane skutki, musi wyświetlać się odpowiednim osobom. Ponadto to, czy ona się w ogóle wyświetli zależy w dużej mierze od ilości kliknięć, maksymalnej ceny, jaką deklarujemy, że jesteśmy w stanie zapłacić za reklamę na dzień oraz od kompatybilności opisu strony ze stanem rzeczywistym a także nawet od tego, jak wygląda sama strona. Warto jeszcze dodać, że reklama Google ma jedną bardzo dużą zaletę. Mianowicie mamy tutaj dostęp do pełnych statystyk – kto wchodzi na naszą stronę, ile mamy kliknięć na reklamę, co wybierają osoby klikające, jaką frazę wpisują. W połączeniu ze statystykami witryny oferowanymi także przez Google daje to praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju.

Profesjonaliści od reklam Google

Jak zatem widać reklama Google to bardzo pożyteczne narzędzie, jednak wcale nie takie proste, jakby się mogło wydawać. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele parametrów, a na dodatek może się okazać, że naszą Google reklamę trzeba co chwila modyfikować. Dlatego też warto zainwestować w specjalistów od marketingu internetowego. Dlaczego?

Przede wszystkim będą to osoby, których efektem działań będzie świetnie skonstruowana reklama Google, która szybko przyniesie efekty w postaci zwiększonych dochodów firmy. To jednak jeszcze nie wszystko. Otóż profesjonaliści zajmą się także pozostałymi aspektami naszej kampanii internetowej, takimi jak witryna, pozycjonowanie itp. Fakt, że tymi sprawami będzie zajmował się ktoś kompetentny nie tylko przyniesie nam wymierne efekty, lecz także pozwoli znaleźć czas na rozwój firmy i podnoszenie jakości jej usług oraz wyrobów.