Skip to content Skip to footer

Lipoliza – co to jest?

Każdy marzy o idealnej sylwetce. Pragniemy osiągnąć ją, najlepiej jak najmniejszym wysiłkiem. Niestety, nie ma magicznego sposobu na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak chcemy uniknąć katorżniczych ćwiczeń, z pomocą przychodzi nam zabieg lipolizy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest nieinwazyjnym działaniem mającym na celu modelowanie sylwetki. Pozwala ona na trwałe pozbycie się tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała. Na czym polega ten zabieg? Za pomocą zastrzyków wprowadza się do organizmu substancję, która powoduje likwidację komórek tłuszczowych z konkretnej partii ciała. Ulegają one rozpuszczeniu i wydaleniu z organizmu. W ostrzykiwanym miejscu powstaje stan zapalny (który w tym przypadku jest pożądany), uwolnione tłuszcze z pękniętych komórek wędrują do wątroby, by następnie zostać wydalone przez organizm. Sam zabieg trwa około trzydziestu minut, natomiast na całkowity proces pozbycia się tłuszczy trzeba czekać około dwóch tygodni.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest kilka i nie wszystkie dotyczą jedynie otyłości. Przeprowadza się je w przypadku zbyt szerokich ramion, bioder, pośladków, czy kolan. Zabieg dobrze sprawdza się też tedy, gdy borykamy się ze zbyt dużymi fałdami tłuszczu na brzuchu lub plecach. Z powodzeniem lipoliza pomoże też, gdy problemem jest podwójny podbródek, tzw. byczy kark czy ginekomastia u mężczyzn. W ten sposób można też wymodelować całą sylwetkę. Warto zaznaczyć także, iż istnieją sytuacje, w których nie powinno wykonywać się zabiegu lipolizy. Nie mogą po niego sięgać kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są też choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi czy alergie.

Urządzenia do lipolizy

Warto zaznaczyć także, iż zabieg modelowania sylwetki można osiągnąć także za pomocą specjalnych urządzeń do lipolizy. Poza tradycyjnymi zastrzykami można skorzystać z opcji z lipolizy laserowej.Urządzenie do lipolizy „strzela” specjalną wiązką laserów w daną partię ciała, by zadziałać na komórki tłuszczowe. Zabieg ten należy powtarzać kilkakrotnie dla uzyskania najlepszych efektów.

Jak widać, odchudzanie nie musi wiązać się jedynie z restrykcyjną dietą oraz wykańczającymi ćwiczeniami. Warto postawić również na nowoczesną technologię, by cieszyć się wymarzoną sylwetką.