Skip to content Skip to footer

Lipotransfer – na czym polega zabieg przeszczepu własnego tłuszczu

Lipotransfer jest naturalną i skuteczną metodą modelowania różnych partii ciała. Stosuje się go w celu redukcji oznak starzenia się skóry. Własny tłuszcz jest materiałem biokompatybilnym, co oznacza, że ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, odczynu autoimmunologicznego czy odrzucenia przeszczepu jest niemalże zerowe.

Na czym polega zabieg przeszczepu własnego tłuszczu?

Lipotranser – saywowclinic.pl to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Własny tłuszczu jest doskonałym materiałem wypełniającym ubytki skórne w różnych częściach ciała.

Zabieg lipotransferu składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar. Następnie pobrany materiał jest odpowiednio filtrowany i przygotowywany do przeszczepu. Ostatnim etapem zabiegu jest wszczepienie pobranego materiału przy użyciu cienkiej igły w wybrane przez pacjenta miejsca.

Modelowanie sylwetki za pomocą własnego tłuszczu

Lipotransfer to zabieg kojarzony głównie z wypełnianiem zmarszczek czy bruzd, ale warto wiedzieć, że własnego tłuszczu można używać również w celu wymodelowania większych partii ciała.

Bardzo wiele kobiet decyduje się na powiększenie lub rekonstrukcję piersi za pomocą własnego tłuszczu. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze niż wszczepienie silikonowego implantu, który może zostać odrzucony przez organizm. Oprócz tego, za pomocą własnego tłuszczu możemy wymodelować uda, pośladki, a nawet odmłodzić dłonie.

Lipotransfer jako terapia odmładzająca

Lipotransfer to skuteczna terapia dla osób, które chcą w sposób naturalny zniwelować oznaki starzenia się skóry na twarzy. Własny tłuszcz jest bezpiecznym materiałem, który można wykorzystać w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzutu przeszczepu jest naprawdę znikome.

Wraz z wiekiem skóra traci swoją objętość, a policzki zaczynają się zapadać, co powoduje nieestetyczne wyostrzenie rysów twarzy. Co więcej, upływ czasu widoczny jest także na skórze pod oczami, która staje się wyjątkowo cienka i delikatna. Za pomocą zabiegu lipotransferu możemy przywrócić skórze jej jędrność i sprężystość i sprawić, że twarz znowu nabierze świeżego i młodzieńczego wyglądu.