Skip to content Skip to footer

Na czym polega idea content marketingu?

Współcześnie agencje reklamowe wręcz prześcigają się w zabieganiu o uwagę potencjalnego klienta, za którego uważają absolutnie każdą osobę, która się nawinie. Ten nachalny trend zdaje się zatrzymywać Facebook wspólnie z Google, których reklamy są dostosowane do ludzi na podstawie ich aktywności w internecie, w taki sposób, by proponować im takie produkty, które faktycznie mogą się im okazać niezbędne. Wciąż jest to jednak marketing bardzo bezpośredni. Znacznie ciekawszą i długoterminowo lepszą inwestycją może się okazać marketing treści.

Idea marketingu opartego na treści

Idea ta ma co najmniej kilka mocnych i wartych uwagi zalet. Polega ona w dużej mierze na zwykłym publikowaniu treści na swojej stronie internetowej – niby nic takiego, ale bez wątpienia przyczyni się to do bardzo wymiernych zysków. Treści muszą być specjalistyczne, więc warto zaangażować osobę znającą się na branży, w ramach której operujemy i nakazać jej napisanie kilku rzetelnych i wiarygodnych artykułów eksperckich. Czemu to w zasadzie ma służyć? Strategie content marketingowe są o tyle specyficzne, że nie sposób jednoznacznie wskazać płynących z nich zysków, po prostu nie da się ich obliczyć ani przedstawić w atrakcyjnych tabelach na zebraniu zarządu. Marketing treści najlepiej jest traktować jako coś w rodzaju specyficznej, długoterminowej inwestycji – nie zwróci się ona od razu, ale zyskujemy przynajmniej pewność, że w ogóle się zwróci, a często nie jest to takie oczywiste.

Formy content marketingu

Strategie content marketingowe przybierają różne formy. Najczęściej profesjonalne firmy decydują się na wspomniane już wcześniej teksty pisane przez specjalistów – rzetelny poradnik lub artykuł zdecydowanie podbije serce niejednego czytelnika. Coraz więcej firm decyduje się jednak na pójście z duchem czasu i inwestuje w materiały wideo, które są o wiele bardziej przystępne i nadal niezwykle wartościowe. Docierają też zazwyczaj do szerszego grona odbiorców, więc w tym przypadku można już się doszukać wymiernego zysku na podstawie zbadania ilości wyświetleń.

Strategie marketingowe w obliczu dynamicznego rozwoju branży reklamowej

Współczesny marketing ulega nieustannym przeobrażeniom. To bardzo ciekawe i zaskakujące, że tak nieinwazyjna forma marketingu jak marketing treści również okazała się całkiem skuteczna. Zawsze warto stawiać na profesjonalizm i zainwestować weń jakieś środki.