Skip to content Skip to footer

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Wszystkie osoby, które mierzą się z prowadzeniem działalności gospodarczej, stykają się każdego dnia z mnóstwem przepisów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ulegają one ciągłym zmianom, przez co prowadzenie spółki może okazać się niemożliwe bez kompleksowego wsparcia ze strony prawnika.

Na czym polega obsługa prawna spółek?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o obsługę prawną spółek, to nie ma ona sztywnej definicji. Wszystko dlatego, że może ona przebierać najróżniejsze formy, uzależnione od potrzeb i preferencji klientów.

Bardzo często Obsługa prawna spółek polega na tym, że dany podmiot świadczy stałe usługi prawne na rzecz konkretnego klienta. W takiej sytuacji spółka może skorzystać z doradztwa w każdym momencie, kiedy tylko istnieje taka potrzeba. Jest to coraz popularniejszy model współpracy, którzy przedsiębiorcy doceniają coraz bardziej. Bez wątpienia jest to również rozwiązanie najbardziej korzystne pod względem ekonomicznym.

Zdarza się, że obsługa prawna spółek polega także na przyjmowaniu jednorazowych zleceń od danego przedsiębiorcy. Jest to model współpracy, na który najczęściej decydują się małe, rozwijające się przedsiębiorstwa, które dopiero stawiają na rynku pierwsze kroki.

W czym może pomóc obsługa prawna spółek?

Klienci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że fachowcy zajmujący się obsługą prawną spółek działają przede wszystkim w obszarze prawa handlowego.

Prawnicy mogą okazać się bardzo pomocni, jeśli chodzi o samo zakładanie spółek – z chęcią przygotują wszystkie niezbędne umowy, statuty, a także będą reprezentować klientów w postępowaniu rejestrowym. Klienci bardzo często doceniają także pomoc związaną z bieżącym funkcjonowaniem spółki, organizacją zgromadzeń wspólników, a także doradztwem w zakresie odpowiedzialności.

Zdarza się, że klienci korporacyjni decydują się na uzyskanie profesjonalnej pomocy, jeśli chodzi o spory wynikające z zawartych z klientami umów, a także windykację zaległych należności.

Podsumowując, skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty jest bardzo cenne dla tych osób, które niezbyt dobrze orientują się w prawie handlowym. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko występowania problemów prawnych, które mogą mieć niebagatelne znaczenie dla przyszłości całego przedsiębiorstwa.