Skip to content Skip to footer

Bazy i syropy do granity

Dobra pogoda oraz wakacje zarówno dzieciom, jak i dorosłym kojarzą się z chłodnymi napojami i deserami. W tym tekście wyjaśnione zostanie czym jest granita oraz co jest potrzebne do jej przygotowania.

Granita – co to jest i skąd pochodzi?

Granita to mrożony deser, który pochodzi z Sycylii. Ten tradycyjny deser jest tworzony na bazie soków owocowych. Wiele osób może pomyśleć, że jest to samo, co sorbet. Jednak granitę charakteryzuje ziarnista struktura w przeciwieństwie do sorbetu.Tradycyjna, sycylijska granita jest robiona na podstawie soku z cytryny z dodatkiem cukru i wody. Jednak po tym jak zyskała ona popularność na całym świecie to zaczęto używać wielu rodzajów owoców do jej przygotowywania w celu urozmaicenia produktu.

Artykuły potrzebne do przygotowania granity

W celu przygotowania granity należy przygotować soki owocowe i odę lub bazę i mleko. Produkty te następnie są łączone za pomocą specjalistycznego przyrządu. Kluczem do poprawnego przygotowania granity są poprawne proporcje. Bardzo duża oferta soków i baz jest dostępna na stronie: https://siorbet.pl/produkty/komponenty/.

Syropy i bazy do granity – rodzaje

Firma, która jest reprezentowana za pomocą strony siorbert.pl jako pierwsza w Polsce wprowadziła soki do granity. Było to w 2009 roku. Od tamtego momentu deser mrożony granita znacznie zyskał na popularności w Polsce. Najbardziej popularne marki, któr są związane z syropami oraz bazami do granity to: HAPPYice Granita (syrop do granity), HAPPYice Coffee (mrożona kawa), HAPPYice Yogo (mrożony jogurt), HAPPYice Hawajan (lody hawajskie) i HAPPYice Cream (lody soft). Syropy do granity są robione na bazie cukru i najczęściej sprzedawane 5 litrowych pojemnikach. Soki owocowe są dostępne w dwóch wariantach: standard i premium – różni je ilość dostępnych smaków i proporcje wyrabiania. Na rynku możemy znaleźć również bardzo szeroką ofertę baz do granity o smaku kakaowym, jogurtowym, czekoladowym i waniliowym. Bazy są natomiast najczęściej sprzedawane w pojemnikach i mają masę 1 kg. Na kilogramowe opakowanie potrzeba 4 litrów mleka, w celu stworzenia granity. Ten artykuł dostarczył Ci podstawowej wiedzy na temat granity – jak się ją robi oraz co jest do tego potrzebne.