Skip to content Skip to footer

Nad morze z psem

Idealne wakacje to takie, jakie można przeżyć z całą swoją rodziną na własnych warunkach. Nie wszyscy są w stanie zostawić swojego psa pod opieką obcej osoby na dwa tygodnie. Trudno też oczekiwać, że właściciel będzie się wtedy dobrze bawił nad morzem. Dlatego warto poszukać takiego miejsca, które będzie przyjazne i dla ludzi i dla zwierząt.

Noclegi nad morzem z psem

Hotele umożliwiające spędzenie urlopu ze swoim psem zwykle oczekują podpisania przez tychże właścicieli specjalnego regulaminu. W regulaminie takim zaznaczone jest zwykle, że właściciel odpowiada za wszelkie zniszczenia będące wynikiem bytności psa w pokoju hotelowym. Należy wyjaśnić, że chodzi tu o odbarwione moczem meble, podrapane elementy dekoracyjne, pogryzione nogi od łóżka, porwane firanki i tym podobne.

Świetnym pomysłem jest przygotowanie pod siebie pokoju, który został nam zaoferowany. Na łóżko połóżmy swoją narzutę wierzchnią, z podłóg ściągnijmy dywaniki i włóżmy je do szafy, weźmy ze sobą gryzaki dla pupila i smakołyki, które odwiodą go od głupich pomysłów oraz, na przykład, podwiążmy delikatne firanki, które dzięki temu nie ulegną nawet zabrudzeniu. Warto jest pomyśleć o sobie i o swoim piesku już od samego początku, dzięki czemu będziemy w stanie przewidzieć i przemyśleć zachowanie nasze lub naszego psa. Noclegi nad morzem z psem są coraz bardziej powszechne.

Plaża dla psa

Niestety większość plaż publicznych posiada znak zakazu wprowadzania psów. Jest to oczywiście podyktowane dużą ilością turystów i dbałością o ich komfort psychiczny – my swojemu pupilowi ufamy, ale jemu zwyczajnie może nie spodobać się osoba siedząca sobie beztrosko na ręczniku. A kiedy pies wyrwie się do swojej ofiary to ciężko jest go bezlitośnie odciągnąć i go potem skarcić za naturalny odruch.

Jeżeli marzy się nam spacer plażą z naszym pupilem, wybierzmy się nad morze poza sezonem, kiedy to przestają obowiązywać zakazy wprowadzania psów. Jesienią, zimą i wiosną na plażach jest naprawdę pusto, dzięki czemu nasz zwierzak musi jedynie patrzeć pod nogi, kiedy z podziwu godną szybkością przemierza bezkresny piasek.

Wybierając się jednak na plażowanie z czworonogiem należy pamiętać o zabraniu ze sobą okrycia dla psa, grubego ręcznika bawełnianego, czapki na uszy, butelki, albo najlepiej dwóch butelek wypełnionych po brzegi słodką wodą. Kiedy zwierzę wychodzi z plaży jego łapki są oblepione solą i piaskiem – należy to jak najszybciej usunąć poprzez polewanie łapek pieska słodką wodą i wycierając go trochę jak po basenie.