Skip to content Skip to footer

Najlepszy sposób na rydze

Gdy przychodzi okres grzybobrania, a lasy zaczynają roić się od poszukiwaczy tych tworów natury, nie pozostaje nic innego jak udanie się do lasu po najlepsze okazy. To idealny sposób na zaczerpnięcie świeżego powietrza i jednoczesne sięgnięcie po leśne smakołyki. sród najczęściej przyciągających ludzi gatunków, poważne miejsce zajmują rydze, tym bardziej, że nieraz jest ich całe mnóstwo, toteż zawsze warto udać się na grzybobranie.

Przepis na rydze marynowane

Przyrządzenie zebranych rydzy nie jest zadaniem specjalnie trudnym. Najważniejsza jest marynata, szczególnie wtedy jeśli chcemy te grzyby zostawić na dłuższy czas. Możemy je zapakować w piękne słoiczki, ale nim to nastąpi to trzeba zwrócić uwagę na dokładnie wykonany przepis na rydze marynowane.

Do wykonania przepisu niezbędne będzie około 2 kg kapeluszy rydzów, które należy oczyścić, a następnie obgotować w garnku w osolonej wodzie przez około 10 minut. W drugim garnku trzeba w tym czasie przygotowywać zalewę, którą wykonuje się z takich takie składników jak: 2 szklanki wody, 1/2 szklanki octu, 2 średnie cebule, 1 łyżka soli, 1 łyżeczka cukru, pieprz, 2-3 liście laurowe, 4 ziarnka ziela angielskiego, gorczyca. Wszystko to należy wspólnie zagotować, a rydze odcedzić i opłukać zimną wodą. Następnie włożyć rydze do wyparzonych słoików i zalewać marynatą. Potem trzeba je pasteryzować w gorącej wodzie, po czym wyjąć i postawić do góry dnem. W ten sposób efekt marynowania mamy gotowy.

Rydz pieści podniebienie

Te popularne i jakże szlachetne grzyby mogą zostać z nami na długie miesiące dzięki marynowaniu. Umieszczanie ich w słoiczkach jest pochłaniającym zajęciem, a dodatkowo można w tym czasie zasmakować czegoś nowego, co do tej pory było dla nas nieznane. Wystarczy tylko sięgnięcie po przepis na rydze marynowane, aby rezultat był bardziej niż zadowalający. Mając do dyspozycji wszystkie składniki z łatwością przyrządzimy rydze w doskonały sposób..

Otwarcie słoiczka kilka miesięcy później będzie czystą przyjemnością, do której swoiście się przygotujemy. Takich okazów nieraz nie ma zbyt dużo, toteż warto zadbać o to, aby nasza spiżarnia była wyposażona w marynowane rydze, a przez to przygotowana na różnorodne okazje. Czy to zwykły dzień czy też rodzinne spotkanie – rydze zawsze okażą się trafione jak świetna przystawka do obiadu i innych posiłków.

Rydz jak zawsze lepszy niż nic

W przepisie na rydze marynowane znajdziemy różnorodne składniki, dzięki którym grzyby te będą wyśmienite. Charakterystyczny podział na składniki i pieczołowite przygotowanie jest prosto opisane, wiec w sprawny sposób odnajdziemy tam wszystko, czego będziemy potrzebować. Warto wcześniej sporządzić listę zakupów, z którą w sklepie będziemy wiedzieć co potrzebne jest nam do zalewy na marynatę.

Po wyposażeniu się w odpowiednie produkty nie pozostaje nic innego jak przygotowanie się do zrobienia rydzów marynowanych. Ich smak i aromat zostaną na długo zachowane w słoikach, a my będziemy mogli się cieszyć poczuciem dobrze wykonanej pracy.